Šatrijos Raganos novelės


Satrijos ragana interpretacija. Šatrijos ragana novelės. Noveles mamai. Satrijos ragana irkos tragedija analyze. Satrijos ragana samprotavimas. Satrijso ragana sename dvare interpretacija. Šatrijos ragana. Rasinelis apie satrijos raganos portretas. Satrijos ragana novele. Šatrijos ragana. novelės “irkos tragedija”.

Šatrijos ragana yra rašytoja, lyrinės psichologinės prozos pradininkė lietuvių literatūroje, vertėja, pedagogė ir nacionalinio judėjimo dalyvė. Parašė vieną žymiausių savo kūrinių, novelę „irkos tragedija“. Novelėje sprendžiamos žmonių tarpusavio santykių problemos. Siužetą sudaro irkos, mažos mergaitės išgyvenimai dėl to, kad jos tėvai yra išsiskyrę ir ji negali džiaugtis abiejų tėvų meile.

1924 m. Parašė vieną žymiausių savo kūrinių, novelę irkos tragedija . Irka – maža, labai protinga ir turinti gilią sielą mergaitė. Jos mama daug dirba, namo grįžta tik vakare ir labai mažai bendrauja su savo dukra. Mergaitė yra labai rūpestinga ir mandagi, visą dieną žaidžia su savo lėlėmis, jomis rūpinasi. Tokį jos elgesį lemia tai, kad ji gyvena bajorų šeimoje ir tais laikais auklėjimas buvo labai svarbus dalykas. Be to, ji turi šunį vardu džimas, kuris vienintelis palaiko jai draugiją ištisomis dienomis. Kiekvieną vakarą, sulaukus mamos, irka bėga jos pasitikti, puola jai į glėbį, bučiuoja rankas ir pasakoja savo mažus išgyvenimus ir džiaugsmus, patirtus per dieną. Bet mama retai jos klausosi iki galo. Kai kada dėl to, kad yra pavargusi, bet dažniau dėl to, kad greitai atvažiuos jos draugas, ponas.

Gurskis, ir jai reikia pasiruošti. Irkai trūksta mamos dėmesio, bet mergaitė nežino, ką ji daro blogai ir ką jai reikia dar padaryti, kad jo sulaukti. Irka supranta, kokia turi būti šeima, nes ji ją turėjo, bet staiga neteko. Eidama miegoti irka, visų pirmą, pasimeldžia, nors ir blogai moka tai daryti. Ji prašo dievo, kad jos tėvai vėl būtų kartu ir ponas gurskis niekada daugiau nelankytų mamos. Po to ji šiltai apkloja savo lėles, palinki joms ir džimui labos nakties ir tik tada pati šoka į lovą. Kiekvieną vakarą ji laukia ateinant savo mamos, tiki, kad mama suras laisvą minutę ir ateis palinkėti jai labos nakties. Bet jos norams nelemta išsipildyti, nes mama per daug užimta, belaukdama pono gurskio.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (513 žodžiai)
  • Mokykla
  • Regina
  • Šatrijos Raganos novelės
    10 - 3 balsai (-ų)
Šatrijos Raganos novelės . (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-raganos-noveles.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 22:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo