Šatrijos Raganos stilius ypatingas dėl siekimo sumoderninti kūrybos pasaulėvaizdį


Šatrijos Raganos stilius ypatingas dėl siekimo sumoderninti kūrybos pasaulėvaizdį.


Kitas išskirtinis tuo laikotarpis Marijos Pečkauskaitės kūrybos dėmuo – grožiniai kūriniai, rašomi pirmuoju ameniu, pasitelkus dienoraščio formą, nevengiant kurti personažų pagal kai kuriuos savo gyvenime sutiktus prototipus. Apysakoje „Viktutė“ vaizduojamas mielas, geros širdies rūpestingas daktaras Antanas yra kunigo Kazimiero Bukanto brolis Domininkas. Jis iš tiesų buvo Zarasų krašto gyvoji legenda, vargdienių ligonių viltis ir paguoda, ir pati Marija jį pažinojo. Svarbus ir Jono, mokytojo „ litvomano“ prototipas, juk tai Šatrijos Raganos širdies siekęs Povilas Višinskis, epizodas apie jo laisvamaniškumą: „Ponas Jonas yra žmogus , daug gerų pusių turįs <....>,tik erzina jis, pradėjęs kalbą apie tikybą ir viską , kas su ja surišta“- akivaizdi nuoroda į realųjį prototipą. Visa tai padaro tuos kūrinius gana asmeniškus, alsuojančius atvirumu, leidžiančius atsiskleisti moters sielos slėpiniams, toli gražu pranokstantiems tuometį moters tik kaip auklės, šeimininkės, tarnaitės paskirties supratimą.

Jausmingi kūriniai skatina prisiliesti prie labai intymaus ir gana slaptoje saugoto Marijos Pečkauskaitės, moters ir rašytojos, gyvenimo aspekto – meilės (subtiliojoje lietuvių literatūroje Šatrijos Ragana šiai temai taip pat atvėrė langą). Jos gyvenime būta dviejų vyrų, tačiau nė vienam neteko būti josios išrinktuoju.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (852 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paulina
  • Šatrijos Raganos stilius ypatingas dėl siekimo sumoderninti kūrybos pasaulėvaizdį
    10 - 6 balsai (-ų)
Šatrijos Raganos stilius ypatingas dėl siekimo sumoderninti kūrybos pasaulėvaizdį. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-raganos-stilius-ypatingas-del-siekimo-sumoderninti-kurybos-pasaulevaizdi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:17
×