Sauga darbe


Sauga kompiuterizuotoje darbo vietoje. Darbo sauga darbe. Darbo vieta ergonominiu poziuriu. Psichofiziologinių veiksnių sukeltų pavojų, galinčių pakenkti sveikatai, identifikavimas. Darbu sauga kompiuterizuotoje darbo vietoje. Sauga darbe referatas. Kompiuterizuotos darbo vietos ergonominis įvertinimas. Fiziniu veiksnių sukeltų pavojų.

Įvadas. Vykdytojo personaliniai duomenys ir darbo vietos charakteristika. Darbo vietos rizikos veiksniai ir jų šaltiniai. Kompiuterizuotos darbo vietos ergonominis įvertinimas. Bendra informacija apie kompiuterizuotą darbo vietą. Monitorius. Klaviatūra ir pelė. Darbo stalas ir papildoma įranga. Kėdė. Aplinka. Programinė įranga. Sveikatos apsauga. Darbo apiforminimas. Pav. Darbo vietos išplanavimas iš viršaus. Rekomendacijos darbo vietos tobulinimui ergonominiu požiūriu. Pav. Siūloma darbo vieta iš šono. Fizikinių veiksnių sukeltų pavojų, galinčių pakenkti sveikatai, identifikavimas. Fizinių veiksnių sukeltų pavojų, galinčių pakenkti sveikatai, identifikavimas. Psichofiziologinių veiksnių sukeltų pavojų, galinčių pakenkti sveikatai, identifikavimas. Darbo vietos rizikos analizė ir vertinimas. Rizikos nustatymo duomenų lapas. Rizikos sumažinimo veiksmų planas. Rizikos priimtinumas ir būtinos priemonės jai sumažinti. Išvados. Literatūra. Priedai. Darbuotojo, dirbančio kompiuteriu, saugos ir sveikatos instrukcija.

Visiems gerai suprantama profesinių pakenkimų rizika dirbant chemijos, elektros, statybos, medžio perdirbimo ar kitose panašaus pobūdžio įmonėse. Darbas biure – paprastai laikomas saugiu ir nekenksmingu darbuotojo organizmui.

Tačiau net ir tokioje nekenskmingoje aplinkoje yra pakankamai daug rizikos veiksnių. Juo labiau šiandien – kada pagrindinė darbo priemonė jau ne rašiklis, o kompiuteris.

Techniko darbo vieta – stacionari, kompiuterizuota. Darbo patalpa – biuras. Patalpos plotas – 17 m2. Patalpoje įrengta viena darbo vieta. Praėjimai – erdvūs ir neapkrauti nereikalingais daiktais ar baldais, grindys – medinės, neslidžios. Pažeidžiamas asmuo – šioje darbo patalpoje dirbantis technikas. Patalpoje yra šoninis natūralus ir bendras dirbtinis apšvietimas. Ant langų yra įrengtos priemonės atspindžiui mažinti. Darbo vietą sudaro: stalas, kėdė, spintos dokumentacijai. Be kompiuterio kabinete dar stovi kopijavimo aparatas. Spausdinimo aparatas – kitame kabinete. Dažnai tai mažina darbo našumą, bet galima įžvelgti ir gerąją pusę – darbuotojas yra „priverčiamas“ pakeisti darbo pozą. Darbo pobūdis – duomenų rinkimas ir suvedimas į kompiuterį, darbo diena praleidžiama prie displėjaus tik retsykiais pakeičiant darbo pobūdį. Plačiau apie darbo vietą ir grafinis jos išdėstymas – skyriuje „Kompiuterizuotos darbo vietos ergonominis įvertinimas“.

Šios darbo vietos pažeidžiamas asmuo – biuro darbuotojas.

Teksto tvarkymas Duomenų įvedimas Apskaitos uždaviniai Automatizuotas projektavimas Grafinių objektų tvarkymas Programavimas Paieška Internete Multimedia Kitkas (užrašykite) :

Galvos sukiojimas Ar klaviatūra, rankraščių laikiklis ir displėjus yra lengvai matomi? (Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei norėdami juos matyti turite pasukti galvą)

Kojų atrama Atsakykite į šį klausimą tik tuo atveju, jei naudojate atramą kojoms.Ar atrama kojoms Jums užtikrina patogią darbo padėtį?(Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei atrama kojoms:

Toliau pateikti klausimai, liečiantys Jums pavedamas darbo užduotis. Prašome atsakyti, pateikdami Jūsų bendrą įspūdį. Atsakydami į klausimus, remkitės ne retai susidarančiomis situacijomis, bet įprastu kasdieniu darbu.

Užduočių išsamumas Mano darbas be įprasto užduočių atlikimo reikalauja savarankiško darbo etapų ir rezultatų planavimo, koordinavimo ir patikrinimo.(Atsakykite “Taip” tuo atveju, jei nuolat turite galimybę papildomai pasirengti darbui ir jį suderinti su kitais)

Judėjimo įvairovė Mano darbas leidžia reguliariai keisti pozą ir atlikti kitus kūno judesius.(Atsakykite “Taip” tuo atveju, jei kasdien daug kartų galite sėdėjimą keisti stovėjimu ar ėjimu, galite atlikti įvairius rankų ir kojų judesius)

Užduočių įvairovė Mano darbas susijęs su reguliaria rutininių ir prasmingų užduočių kaita.(Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei Jūsų kasdieniniame darbe vyrauja tos pačios monotoniškos užduotys)

Kvalifikacijos panaudojimas Savo darbe galiu panaudoti įgytas specialybės žinias ir sukauptą patirtį (Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei ilgesnį laiką Jums pavedamos užduotys nereikalauja didelių pastangų arba reikalauja per didelių pastangų)

Atsiliepimai apie darbą Aš gaunu pakankamai atsiliepimų apie darbo etapus ar jo rezultatus (Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei Jūs negaunate jokių atsiliepimų apie atlikto darbo kokybę ir/ar kiekį ar gaunate juos per vėlai, jie nesuprantami. Atsiliepimai gali būti gauti iš kitų asmenų ar techninės sistemos)

Darbo pertraukos Mano darbas prie displėjaus reguliariai pakeičiamas kitomis, su darbu kompiuteriu nesusijusiomis užduotimis (Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei Jūs kasdieniniame darbe daugiau nei 75% laiko be perstojo dirbate prie displėjaus)

Sprendimų poreikis Savo darbe turiu priimti sprendimus, kurie liečia mano paties darbo eigą arba kolegų darbą (Atsakykite “Ne” tuo atveju, jei Jūsų darbo eigą ir jo rezultatus išimtinai įtakoja techninė sistema arba jei Jūsų įtakos galimybės apribotos tik prietaisų parodymų stebėjimu)

  • Microsoft Word 205 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (5451 žodžiai)
  • Universitetas
  • I
  • Sauga darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Sauga darbe. (2011 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sauga-darbe.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 06:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo