Sauga įmonėje


Įvadas. Įmonės gamybinė veikla. Įmonėje egzistuojantys rizikos faktoriai. Darbuotojų saugaus ir sveiko darbo organizavimas. Darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai įmonėje. Darbo ir poilsio organizavimas įmonėje. Darbo laiko trukmė. Poilsio laikas. Įvertinti ar darbo aplinka atitinka dss teisės aktų nustatytus reikalavimus. Elektrosauga įmonėje. Priešgaisrinė sauga įmonėje. Lr institucijų dokumentai reglamentuojantys saugų ir sveiką darbą. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.

Darbuotojų sauga ir sveikata – tai visos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti skirtos prevencinės priemonės, kurios naudojamos ar planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.

Kiekvienas darbuotojas turi teisę saugiai dirbti ir jam turi būti sudarytos saugios ir sveikatai nekenksmingos darbo sąlygos. Jo darbo vieta ir aplinka turi būti saugi, patogi ir nekenksminga sveikatai, įrengta pagal darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus.

Darbuotojui turi būti leidžiama naudoti tik techniškai tvarkingas darbo priemones, atitinkančias darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, taip pat darbuotojai privalo būti apmokyti ir instruktuoti saugiai dirbti su konkrečiomis pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Darbo vietose privalo būti įrengtos kolektyvinės apsaugos priemonės, nustatytos specialios šių medžiagų kiekio darbo aplinkoje registravimo, darbuotojų įspėjimo apie pavojų sistemos, darbuotojai privalo būti aprūpinti asmeninės apsaugos priemonėmis, taip periodiškai turi būti tikrinama visų darbuotojų sveikata.

Taigi šio savarankiško darbo metu aš pasistengsiu išanalizuoti uab ”arvi” ir ko įmonės būklę saugaus ir sveiko darbo požiūriu.

Darbas turi būti organizuojamas vadovaujantis darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimais.

Už darbuotojų saugaus ir sveiko darbo organizavimą įmonėje yra atsakingas darbdavys. Jis privalo vadovaudamasis darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo principais, darbuotojų saugos ir sveikatos norminiais teisės aktais įvertinti galimą riziką darbuotojų saugai ir sveikatai.

Jis pildo įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasą. Jame nurodo, kurios darbo vietos, darbo priemonės, darbo ir poilsio laikas atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, taip pat nustato darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimo priemonės, jei darbuotojų saugos ir sveikatos būklė neatitinka reikalavimų.

Darbdavys nustato darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų laikymosi kontrolės tvarką įmonėje, tvirtindamas įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos nuostatus arba įmonės darbuotojų saugos specialistų pareigines instrukcijas, duodamas įpareigojimus padalinių vadovams įgyvendinti darbuotojų saugos ir sveikatos priemones ir kontroliuoti, kaip laikomasi darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3652 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Sauga įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Sauga įmonėje . (2012 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/sauga-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 06:23
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo