Saugaus pavojingųjų krovinių vežimo ir kontrolės analizė


Saugaus pavojingųjų krovinių vežimo ir kontrolės analizė.


Atsižvelgiant į nedidėlį kiekį egzistuojamų transporto rūšių, taisyklių gabenant pavojingus krovinius turime tikrai daug ir kiekviena taisyklė mums yra labai svarbi. Kiekviena transporto rūšis saugiam pavojingų krovinių gabenimui užtikrinti turi savo taisyklių sąrašą, o oro transporte galioja net dvi šių taisyklių rūšys ( ICAO ir IATA) ir dar papildomai yra pridėdamas priedas (DGR). Tai tik mums eilinį kartą parodo šio proceso svarbą.

Pavojingi kroviniai, skirtingai nuo kitų turi savo įpakavimo taisykles ir tik jiems skirtą specialų važtaraštį kuriame krovinis yra detaliai aprašytas. Kartais kiekviena smulkmena yra labai svarbi ir net tokio pobūdžio krovinio blogas išdėstymas gali lemti didžiulį pavojų.

Pasak knygos autorės N.Batarlienės, kiekvienas žmogus, kuris bent šiek tiek yra susijęs su pavojingų krovinių gabenimo procesu, turi būti specialiai apmokytas pagal jo atsakomybę ir pareigas. Taip pat kiekvienas vairuotojas be išimčių privalo turėti išduota pažymėjimą, patvirtinantį jo žinias apie šių krovinių keliamą riziką ir pavojų.

"Jei pagal nuostatas reikalaujama, kad transporto priemonėje būtų vairuotojo padėjėjas, būtina, kad jis galėtų pakeisti vairuotoją.

Kompetentingai institucijai pareikalavus, transporto priemonėje vežėjo sąskaita turi būti įgaliotasis asmuo.

Kiekvienam akipažo nariui būtina turėti asmens dokumentą su nuotrauką (pagal ADR 1.10.1.4). Transporto vienete vežti keleivius su pavojingaisiais kroviniais draudžiama."

Dėl jų pačių saugumo, papildomiems keleiviams būti transporto priemonėje vežant pavojingus krovinius yra griežtai draudžiama, bet gali būti pareikalauta saugai užtikrinti, kad transporto priemonėje būtų vairuotojo padėjėjas.

1) transporto priemonių stovėjimo aikštelėje, kuri yra stebima aptarnaujančio asmens, informuoto apie krovinio pobūdį ir vairuotojo buvimo vietą;

  • Logistika Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1525 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Saugaus pavojingųjų krovinių vežimo ir kontrolės analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Saugaus pavojingųjų krovinių vežimo ir kontrolės analizė. (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugaus-pavojinguju-kroviniu-vezimo-ir-kontroles-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:50
×