Saugaus skolinimosi priemonės


Įvadas. Saugus ir atsakingas skolinimasis. Skolinimosi rūšys. Saugaus skolinimosi priemonės. Nesaugaus skolinimosi pasekmės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Prasidėjus teisminiam išieškojimui išlaidos taps itin didžiulės, nes čia prisideda įvairūs dokumentų paruošimo mokesčiai, o taip pat ir teismui tenka sumokėti tam tikrą sumą už ieškinio nagrinėjimą, o jeigu dar paskolos teikėjas samdo ir advokatą, tai aišku – už jo paslaugas sumokės įsiskolinęs asmuo. Teismo baigties sprendimas įsiskolinusiam bus nepalankus – teismas priteis skolą su visomis išlaidomis ir išduos vykdomąjį raštą, kuris sukels dar daugiau problemų.

Kreditorius tiesiog perduos vykdomąjį raštą antstoliui, o tada prasidės rimtesni darbai – bus areštuotas asmens turtas bei banko sąskaitos, o tokiu atveju priverstinis skolos grąžinimas neišvengiamas, nes jeigu skolinantysis to nepadarė savo noru, antstolis tai padarys už jį. Būtent dėl to reikėtų tinkamai vykdyt įsipareigojimus, jog ateityje išvengt nemalonumų.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog priėmus sprendimą turėti įsiskolinimą, reikia gerai apsvarstyti, įvertinti visas finansines galimybes ar laiku asmuo sugebės grąžinti įsipareigojimus. Nes visi neįvykdyti įsipareigojimai gali neigiamai atsiliepti finansinei istorijai, turto neišsaugojimui. Visada vertėtų pagalvoti, ar įsiskolinimas gali būti geriausia išeitimi – juk jį paprastai tenka grąžinti su palūkanomis. Taigi, jeigu tinkamai asmuo įvertina galimybes grąžinti įsiskolinimo sumą su palūkanomis, tai tikrai nepaveiks jo galimybių toliau skolintis ar pirkti išsimokėtinai ateityje.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2325 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Saugaus skolinimosi priemonės
    10 - 4 balsai (-ų)
Saugaus skolinimosi priemonės. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugaus-skolinimosi-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:43
×