Saugi ergonomiška darbo aplinka


Saugi ir ergonomiška darbo aplinka. Stud. Monika Navirauskaitė SNVV. Tikslas – išsiaiškinti. Ergonomika. Ergonomika – tai mokslas, kuris tiria žmogaus psichofiziologines galimybes. Ergonomikos tikslas. Ergonomikos tikslas – svarbią informaciją apie žmogaus sugebėjimus ir elgesį pritaikyti projektuojant įrangą. Kiekvienam darbuotojui būtina garantuoti tinkamas. Ergonomikos nauda. Dirbant šiuolaikiniame kompiuteriais aprūpintame biure dažnai darbuotojai ilgas valandas praleidžia prie kompiuterio. Tuomet žmogus negali. Laiko taupymas Naudojantis ergonomikos principais ir patarimais. Mažinant užduoties apimtį Dauguma darbų. Sinergija Žodis "Sinergija" kilęs iš graikų kalbos ir reiškia bendras pastangas. Užduoties supaprastinimas Laiko taip pat galima sutaupyti supaprastinus užduotį. Naudoti gerus ergonomiškus. Saugi ergonomiška aplinka. Darbuotojų saugos ir sveikatos darbo vietoje garantavimas yra neįsivaizduojamas be ergonomikos mokslo. Rizika yra veiksmas siekiant pasisekimo darbe. Pavojingai dirbant ir dažnai rizikuojant įvyksta nelaimingų atsitikimų. Apsaugos priemonės. Visiškai išvengti rizikos veiksnių gamyboje ir kitose žmonių veiklos srityse neįmanoma. Klausos apsauga. Klausos apsaugos įtaisai sumažina triukšmo lygį iki leistinų normų. Galvos apsauga. Galva saugoma šalmu nuo smūgių. Kvėpavimo organų apsauga. Šių organų apsaugos priemonės yra labai sudėtingos ir įvairios. Akių ir veido apsauga. Praktika parodė, kad per 50proc akių sužalojimų gamyboje tenka žmonėms. Rankų ir kojų apsauga. Rankos dirbant saugomos nuo įvairių cheminių medžiagų. Tam, kad darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimas būtų garantuotas. Milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien savo veikloje nuolat naudoja kompiuterius. Darbas, kurį žmogus atlieka ilgą laiką sedėdamas. Standartinės biuro kėdės yra dažniausiai naudojamos. Vienas didžiausių neigiamo kompiuterio poveikio žmogaus organizmui kaltininkų yra vaizdinės informacijos išvedimo įrenginys – monitorius. Klaviatūra turi būti atskira ir pakreipta nuo monitoriaus taip. Išvados. Ergonomika – mokslas tiriantis dirbančiojo psichofiziologines galimybes. Literatūra. Kaminskas A. K. Egonomika paskaitų konspektas.


Tikslas – išsiaiškinti kokia yra saugi ergonomiška aplinka Uždaviniai: Išsiaiškinti kas yra ergonomika ir kokia jos nauda Apžvelgti ergonominę aplinką ir apsaugos priemones.

Darbas, kurį žmogus atlieka ilgą laiką sedėdamas, yra kenksmingas. Norint išvengti įvairių ligų, būtina teisingai organizuoti darbą kompiuteriu, nuolat stebėti savo laikyseną, daryti fizinius pratimus. Ergonominis darbo stalas, skirtas darbui kompiuteriu, turi būti pakankamai didelis, kad būtų galima patogiai išdėstyti monitorių, klaviatūrą, dokumentus ir kt. Taip pat reikalinga ergonomiška darbo kėdė, kuri turi būti stabili, bet leidžianti lengvai ir laisvai judėti. Darbo kėdė turi būti su porankiais, pakėlimo ir pasukimo mechanizmu.

  • MS PowerPoint 2174 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1608 žodžiai)
  • Monika
  • Saugi ergonomiška darbo aplinka
    10 - 7 balsai (-ų)
Saugi ergonomiška darbo aplinka. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugi-ergonomiska-darbo-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:55
×