Saugios aplinkos palaikymas (gerontologija)


Senyvo amžiaus žmonių saugios aplinkos palaikymas ir saugios aplinkos gyvybinės veiklos užtikrinimas. Kekvienas žmogus yra priklausomas nuo kitų žmonių – nuo paprastų eilinių ir nuo žmonių. Saugią aplinką senjorams palaikyti, įtakojantys veiksniai. Biologiniai. Maždaug trečdalis senjorų, gyvenančių namuose, bent kartą per metus nugriūna. Rekomendacijos I. Rekomendacijos II. Socialiniai. Rekomendacijos I. Psichologiniai. Rekomendacijos. Politiniai- ekonominiai. Rekomendacijos. Aplinkos. Literatūros sąrašas.

Gyvenimas yra nuo gimimo iki mirties truknakntis procesas. Saugumas yra esminis žmogaus poreikis: prieš gimstant, gimus, esant mokyklinio amžiaus, ankstyvoje jaunystėje, subrendusiam jaunimui bei žmogui senstant. Pranešime kalbėsime apie senyvo amžiaus žmonių (toliau “senjorų”) saugios aplinkos palaikymą, bei saugios aplinkos užtikrinimą.

Žmogui senstant , kai palaipsniui mažėja fizinės ir proto galios, prarandamas pojūčių jautrumas, neišvengiamai sumažėja galimybės aktyviai reikštis saugios aplinkos palaikymo gyvybinėje veikloje. Kalbant apie saugios aplinkos palaikymą, senas žmogus bent jau iš dalies praranda savo nepriklausomybę.

Politikai; Miestų planuotojai; Visuomeninio transporto personalas; Darbdaviai ir gamintojai; Aplinkosaugos darbuotojai; Policija;.

Biologiniai; Socialiniai - Kultūriniai; Psichologiniai; Aplinkos; Politiniai – ekonominiai.

Geras visų penkių pojūčių jautrumas (regėjimas, lytėjimas, klausa, kvapas, skonis); Fizinis pajėgumas; Imunitetas; Šoko fenomenas.

Kadangi sensatant visi išvardinti žmogaus pojūčiai, gebėjimai, būklė silpnėja, sumažėja žmogaus gebėjimas pažinti aplinkos pavojus ir padidėja galimybė potencialiai greičiau tapti nelaimingo atsitikimo auka. Norint to išvengti būtina užtikrinti senjoro saugią aplinką pirmiausia - namuose.

Ant laiptų; Miegamajame (lipant į lovą arba iš jos); Svetainėje (sėdant ant kėdės arba atsikeliant nuo jos, užsikabinus už kilimo, laidų, daiktų, slenksčio); vonios kambaryje (paslidus ant šlapių grindų, lipant į vonią arba iš jos); Tualete; Dėl muvimų netinkamų šlepečių;.

Grindys ir laiptai turi būti švarūs ir sausi, ant jų neturėtų būti nereikalingų daiktų; Laiptai su atramomis iš abejų pusių, saugiai pritvirtinti.

  • MS PowerPoint 1632 KB
  • 2016 m.
  • 33 puslapiai (937 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Saugios aplinkos palaikymas (gerontologija)
    10 - 2 balsai (-ų)
Saugios aplinkos palaikymas (gerontologija). (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugios-aplinkos-palaikymas-gerontologija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 22:24
×