Saugios gamybos organizavimas


Įvadas. Saugios gamybos organizavimas įmonėse. Pavojų analizė. Elektors srovės pavojimgumo kriterijai. Apsaugos nuo elektros priemonės. Darbo įrenginių naudojimo bendrieji nuostatai. Saugos ir sveikatos taisyklės dirbant su staklėmis, įrankiais bei įtaisais. Išvados. Naudoti šaltiniai ir literatūra.

Darbuotojų saugos ir sveikatos, gamybinės buities derinimas, darbo vietų tobulinimas techniniu ir organizaciniu požiūriu,

Kad saugiai vyktų gamyba ir kiti darbai, įmonėse turi būti privalomų darbų saugos dokumentų sąrašas:

Pavojų analizės objektas yra sistema žmogus-mašina-aplinka (Ž-M-A), kurioje į vieningą kompleksą sujungti techniniai objektai, žmonės ir juos supanti aplinka, veikiantys vieni kitus. Paprasčiausias yra lokalinis poveikis, atsirandantis žmogui kontaktuojant su technika namų sąlygomis, darbe, judėjimo metu. Sudėtingesnis – skirtingų įmonių ar net skirtingų regionų tarpusavio poveikis.

Pavojų analizės aparatas grindžiamas terminais:

ypatingas įvykis – nepageidaujamas, neplanuotas sistemos Ž-M-A darbo pokytis, per trumpą laiką pažeidžiantis įprastą darbo ritmą;

nelaimingas atsitikimas – ypatingas įvykis, dėl kurio pažeidžiamas žmogaus organizmas;

gedimas – ypatingas įvykis, dėl kurio pažeidžiamas sistemos darbingumas.

Pavojų analizė sudaro galimybę numatyti ypatingus įvykius ir sumažinti jų neigiamas pasekmes. Pagrindiniai pavojų analizės metu keliami klausimai:

Kokie objektai pavojingi?

Vienokio ar kitokio kokybinės analizės metodo pasirinkimas priklauso nuo jos tikslo, objekto paskirties ir sudėtingumo. Naudojami šie kokybinės analizės metodai:

išankstinė pavojų analizė;

Analizuojant įvairių technologinių procesų, juose naudojamų įrenginių keliamą pavojų, matyti, kad pavojingiausi yra slėgio indai ir vamzdynai, kėlimo ir transportavimo priemonės, metalo ir medžio apdorojimo įrengimai bei elektros įrenginiai.

Elektros srovė palieka žmogaus organizme matomus ir paslėptus padarinius, vadinamus elektros traumomis. Tai ženklai, atsirandantys srovės įėjimo ir išėjimo vietose, apdegimai, elektros smūgiai, smulkūs kraujo išsiliejimai ir t.t. Elektros ženklas – tai apmiręs kūno audinys. Apdegimus sukelia elektros laukas arba elektros srovė, kai jos stipris siekia 1A ir daugiau. Elektros smūgiai dėl nedidelių srovių (iki kelių šimtų miliamperų) nesukelia apdegimų, bet veikia žmogaus nervinę sistemą bei raumenis ir išoriškai pasireiškia raumenų susitraukimu ir traukuliais, sąmonės netekimu, širdies darbo sutrikimais. Elektros smūgiai yra pagrindinė mirties dėl pažeidimo elektros srove priežastis (95%).

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2063 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ginta
  • Saugios gamybos organizavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Saugios gamybos organizavimas. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugios-gamybos-organizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 11:54
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo