Saugos priemonių naudojimas


Darbų saugos reikšmė. Teorinė dalis. Apsaugos priemonės ir jų naudojimas bendrosios praktikos slaugytojų darbe Praktinė dalis. Teorijos ir praktikos dalių palyginimas. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Darbuotojų saugos ir sveikatos problema ypač aktuali, nes, pažeidžiant šios sistemos pagrindus, žmonėms padaroma ne tik moralinė žala, bet ir žala sveikatai, kartais sukeliamas pavojus gyvybei. Teisiniu požiūriu įvertinti tokius įstatymopažeidimus yra nelengva, nes tiek darbdavys, tiek darbuotojas stengiasi konfliktinę situaciją nukreipti savo naudai.

Tačiau, jei visi darbdaviai savo įstaigas aprūpintų visomis būtinomis, apsisaugojimo nuo susižeidimų bei pavojų, priemonėmis, o darbuotojai ne atmestinai laikytųsi darbo atlikimo reikalavimų, nelaimingų atsitikimų darbe ženkliai sumažėtų.

Savisauga yra labai svarbi slaugytojų darbe, kadangi susidūrimas su pavojumi sveikatai yra labai tikėtinas (adatos, nulaužtos ampulės, pacientų kūnų skysčiai, cheminiai skysčiai ir t.t.) nenaudojant visų reikalaujamų apsaugos priemonių.

Žinoma apsisaugojimo priemonių galima rasti įvairiausių, bet yra pagrindinės, kurios naudojamos visada ir visur:

Pirštinės - įvairių dydžių (tad darbuotojams turi būti parinktos tinkamos, kadangi dažniausiai vyrų ir moterų plaštakos dydis skiriasi), iš patikrintų ir saugių medžiagų (pavyzdžiui latekso ir nitrilo), sterilios (medicininėms procedūroms atlikti).

Naudojimas paprastas, tiesiog užsimaunant po vieną. Patartina apžiūrėti, nes pasitaiko ir brokuotų. Atlikus procedūrą išmesti į medicininių atliekų konteinerį, neliečiant oda pirštinių išorės.

Medicininė kaukė - asmens apsaugos priemonė, apsauganti kvėpavimo takus nuo didesnių per orą plintančių infekcijų sukėlėjų įkvepiamame ore. Trisluoksnė neaustinė medicininė medžiaga, labai stipri ir atspari. Ir kartu labai lengva ir minkšta.

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1197 žodžiai)
  • Kolegija
  • Juste
  • Saugos priemonių naudojimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Saugos priemonių naudojimas. (2015 m. Birželio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugos-priemoniu-naudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:11
×