Saugos reikalavimai vykdant krovos ir kitus darbus


Duomenų lapas. Bendrieji reikalavimai. Reikalavimai dirbant laivuose. Reikalavimai atliekant darbus sandėliuose.


Abonentai: Gamybos direktorius, Teisės ir personalo direktorius, Gamybos valdymo skyrius, filialas „Klasco servisas“, Krovos terminalas, Jūrų perkėlos terminalas, Personalo ir ūkio administravimo skyrius, Infrasruktūros skyrius, Vyr. mechaniko tarnyba, Energetikos tarnyba, filialas KTA.

kontrolė, kaip dirbantieji laikosi šios instrukcijos ir kitų saugos darbe instrukcijų reikalavimų;;

rizikos įvertinimas darbo vietoje ir prevencinių priemonių siūlymas, priėmimas;

priemonių gerinančia darbuotojų sauga ir sveikata siūlymas ir įgyvendinimas.

Rankiniam krovinio transportavimui esant vienpusiam judėjimui – 1 m.

Rankiniam krovinio transportavimui esant dvipusiam judėjimui – 1,5 m.

Centriniai sandėlių koridoriai – 2,5 m.

Atstumas tarp rietuvių, štapelių, stelažų ir sandėlio sienų -0,5 m.

Darbiniai praėjimai – 1,5 m.

Darbiniai, technologiniai pravažiavimai – 3 m.

Lipti į laivą nuo kranto ir išlipti iš jo, nusileisti (pasikelti) į triumus leidžiama tik tvarkingais trapais po vieną žmogų. Draudžiama vaikščioti deniu prie triumų iš kranto pusės kai kranais vykdomas krovinių iškrovimas-pakrovimas iš laivo (į laivo triumus).

Darbų vadovas žmonėms leidžia nusileisti į laivo triumus tik tada, kai laivo administracija patvirtina, kad triume nėra toksiškų ir kenksmingų, kitokių pavojingų žmogaus gyvybei ir sveikatai faktorių, medžiagų, dujų.

Laivo triumas, kuriame vyksta pakrovimo-iškrovimo darbai, turi būti pakankamai apšviestas. Draudžiama nusileisti į neapšviestą triumą, tvindeką.

Draudžiama šokinėti nuo laivo borto ant krantinės arba nuo krantinės į laivą.

Draudžiama vietoj prietilčio naudoti pristatomas kopėčias. Kai kuriais atvejais darbininkų nusileidimui nuo laivo denio ant krovinio triume leidžiama naudoti ne aukštesnes kaip 6 m pakabinamas metalines kopėčias.

Užlipant ir nulipant triumo kopėtėlėmis, užbortės trapais ir tilteliais, draudžiama ką nors neštis rankose. Jeigu reikia persinešti instrumentus ar kitus daiktus, būtina turėti specialų krepšį.

Visais atvejais laivo triumų liukus su mechanine pavara atidaro ir uždaro laivo įgulos nariai.

Draudžiama užlipti ant laivo triumo komingso ir nulipti nuo jo per išsikišusias konstrukcijas.

Draudžiama lipti į triumą nesaugiais (sulūžusiais, surūdijusiais) trapais.

Būti ypač atidiems nulipant nuo paskutinių laivo trapo laiptelių ant žemės. Draudžiama šuoliuoti, nes slystelėjus kojos pėdai atgal, ji gali būti traumuota į metalinę trapo pakopą.

Jeigu triumo liuko komingsai žemesni nei 0.75 m, prieš pradedant krovos darbus būtina pastatyti ne mažesnę kaip l m užtvarą.

Žiemą prieš darbo pradžią nuo denio ir triumo liuko būtina nuvalyti sniegą ir pabarstyti smėliu.

Nuėmus nuo denio krovinius, reikia nuvalyti šiukšles ir krovinio likučius. Draudžiama vaikščioti deniu takelažu ir kitais daiktais užgriozdintose vietose.

Po krovinio iškrovimo atsilaisvinusi separacija (medinės tarpinės, lentos, tašai ir kt.) turi būti laiku pašalinti iš triumo. Separacijos iškrovimas atliekamas spec. taroje.

Takelažą ir įrengimus į triumą reikia paduoti kranu ar laivo gerve prieš tai įspėjus dirbančiuosius triume. Draudžiama į triumus mesti stropus, atotampas, perdengimus, instrumentus ir kt. Lengvesnius kaip 30 kg daiktus galima nuleisti arba iškelti iš triumo stipria virve rankomis.

Rankiniu būdu sklaidyti pilamus krovinius laivų triumuose galima tik nutraukus krovimą ir lyginimo mašinų darbą.

Laisvam signalizuotojo praėjimui prie triumo liuko komingso turi būti ne siauresnis kaip 0.9 m pločio praėjimas .Signalizuotojas privalo stovėti prie laivo triumo iš marių pusės.

Krovinių triumuose draudžiama rūkyti ir naudotis atvira ugnimi.

Iškrauti krovinius iš triumo ir krauti juos į triumą reikia tolygiai, kad nesusidarytų "šuliniai" ir atskiri kroviniai laikytųsi tvirtai.

  • Microsoft Word 99 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (17384 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Saugos reikalavimai vykdant krovos ir kitus darbus
    10 - 3 balsai (-ų)
Saugos reikalavimai vykdant krovos ir kitus darbus. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/saugos-reikalavimai-vykdant-krovos-ir-kitus-darbus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:20
×