Saulė visatoje


Saule sudaro. 2.saulę sudaro: a.74,7 % helio, 23,7 % vandenilio, 1,6 % sunkesniųjų elementų.. Saules 74,7. Saule sudaro?. Kodel yra saules spinduliavimo sluoksnis?. Kokioje galaktikoje. Saulės spinduliavimas ,saulės konstanta. Žvaigždės saulės visatoje skaidres. "saule sudaro:". Galaktika kurioj yra saule.

Fizikos referatas. Įvadas. Saulė fiziko akimis. Saulės planetinė sistema. Kas trukdo uždegti žemėje nedidelę saulę? Išvados. Priedai. Naudojama literatūra.


Centrinis ir didžiausias saulės sistemos kūnas yra saulė.

Saulė yra įkaitintas dujų rutulys, sudarytas iš 74,7 % vandenilio, 23,7 % helio ir 1,6 % sunkesniųjų cheminiu elementų.

Saulės centre yra šerdis, kurioje temperatūra siekia 15 mln. Celsijaus laipsnių. Čia vyksta branduolinės reakcijos, kurių metu vandenilis virsta heliu, išskirdamas milžinišką kiekį energijos. Dėl to helio kiekis saulės centrinėje dalyje didėja, o vandenilio mažėja. Šis procesas vyksta jau 6 milijardus metų.

Saulės gelmėse atsiradęs energijos srautas perduodamas į tolesnius sluoksnius. Vienas iš jų supantis saulės šerdį, yra spinduliavimo sluoksnis. Juo energija pernešama į išorę spinduliais.

Virš to sluoksnio yra konvekcijos sluoksnis. Jame temperatūra sparčiai kinta, todėl medžiaga maišosi.

Tuoj virš konvekcijos sluoksnio prasideda saulės atmosfera, ją sudaro fotosfera, chromosfera ir vainikas.

Mūsų galaktikoje – daugiau kaip milijardas žvaigždžių, o saulė tėra viena iš daugelio. (žr. Priedą nr. 1). Mums ji išskirtina tuo, kad yra artimiausia žemei mūsų galaktikos žvaigždė. Ekologas pabrėžtų, kad saulė yra pagrindinis energijos šaltinis žemėje.

Iš šalies pažvelgti į mūsų galaktiką ir pamatyti tą vietą, kurioje yra saulė kartu su žeme ir visa likusia planetų sistema neįmanoma, tačiau seniai žinoma, kad mūsų galaktika priklauso spiralinių galaktikų kategorijai. (žr. Priedą nr. 2). Naudojant infraraudonųjų spindulių kosminį teleskopą spitzer, gauta duomenų, kurie iš esmės pakoregavo mokslininkų supratimą apie mūsų galaktikos formą, jos sandarą, ypač apie jos centinę dalį. Astronomai ištyrė apie 30 mln. Žvaigždžių, esančių galaktikos disko plokštumoje. Šis tyrimas yra ypač sudėtingas, kadangi pati saulė yra nedaug nutolusi nuo šios plokštumos (žr. Priedą nr. 2). Nauja šiuose astronominių tyrimų rezultatuose yra tai, kad galaktikos centras sudaro juostą, kurios dydis ir orientacija yra kitokia nei buvo manoma anksčiau. Jos ilgis net apie 27 tūkst. Šviesmečių, 7 tūkst. Šviesmečių didesnis nei manyta, ir ji pakrypusi apie 450 nuo linijos, jungiančios galaktikos centrą su saule. Saulė yra artimiausia žemei mūsų galaktikos žvaigždė, teikianti absoliučiai didžiausią savo energijos dalį abiotiniams ir biotiniams procesams, vykstantiems žemėje, palaikyti. Pagrindinis dydis charakterizuojantis saulės energijos srautą, pasiekiantį žemę, yra saulės konstanta s verta pažymėti, kad žinodami saulės konstantą galime gauti ir kai kurias kitas saulės fizikines charakteristikas.

  • Fizika Referatai
  • 2011 m.
  • Kotryna
  • 15 puslapių (1645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fizikos referatai
  • Microsoft Word 151 KB
  • Saulė visatoje
    8 - 3 balsai (-ų)
Saulė visatoje. (2011 m. Gruodžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/saule-visatoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:45