Saulė, žmogus ir darbas K. Donelaičio poemoje Metai


Donelaitis metai. Donelaičio metai. Donelaitis metai darbo tema. Darbo tema donelaicio metuose. Metai donelaitis. Donelaicio metai rasinys. Donelaitis metai rasinys. Darbo vaizdai donelaicio metuose. Kristijonas donelaitis metai darbo tema. K. donelaitis metai darbo tema.

Kristijonas donelaitis - grožinės lietuvių literatūros pradininkas. K. Donelaičio ,,metai“ nepaprastas ir įvairiopai reikšmingas mūsų literatūros faktas. Tai pirmas tokio masto, lygio bei žanro kūrinys lietuvių literatūros istorijoje. ,,metai“ nėra koks eiliuotas teorinis veikalas. Neturi jis nei aiškios pradžios, neturi ir pabaigos. K. Donelaičio ,,metai“ yra poetinis pasakojimas apie keturis metų laikus. Daug dėmesio skiriama gamtos aprašymams, valstiečių darbų, papročių vaizdams. Autoriaus meninio sumanymo tikslas – pavaizduoti svarbiausios lietuvių būrų bendruomenės gyvenimo situacijas ir visa tai įvertinti įvairiais požiūriais: moraliniu, socialiniu, religiniu, tautiniu.


K. Donelaičio ,,metai nepaprastas ir įvairiopai reikšmingas mūsų literatūros faktas. ,,metai nėra koks eiliuotas teorinis veikalas.

K. Donelaičio ,,metai yra poetinis pasakojimas apie keturis metų laikus.

Vienas iš svarbiausių vaidmenų šioje poemoje yra suteikiamas gamtai. Gamtinė tematika ,,metuose tokia pat plati ir įvairi kaip ir buitinė. K. Donelaitis sukuria kiekvienam metų laikui būdinga, konkretų ir tikslų foną.

Autorius vaizdavo kaimo gyvenimą būtent tais keturiais metų laikais, Vienerių metų trukmę. Čia pavaizduotos gamtos pasaulyje svarbiausia yra augimo ir nykimo, šviesos ir tamsos, šilumos ir šalčio, gyvybės bei mirties ritmas.

Dėl tokio poveikio pasauliui šis šviesulys žemdirbio sąmonėje priartėja prie dievo idėjos. Pavasarį ji prižadina ir atgaivina visą gamtą ir žmones (,,jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ).

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (777 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Saulė, žmogus ir darbas K. Donelaičio poemoje Metai
    10 - 3 balsai (-ų)
Saulė, žmogus ir darbas K. Donelaičio poemoje Metai. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/saule-zmogus-ir-darbas-k-donelaicio-poemoje-metai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 05:28
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!