Saulėgrąžų logistikos technologijų saveikos tyrimas


Logistikos kursinis darbas.

Įvadas. Saulėgrąžų sėklų logistikos technologijų analizė. Krovinio transportinės būklės tyrimas. Krovinio logistinio technologinio proceso ypatumai. Logistikos technologijų analizės metodika. Saulėgražų krovos proceso vertinimas. Krovos terminalo technologinės veiklos apibūdinimas. Krovos proceso technologinis vertinimas. Optimalios saulėgrąžų logistikos technologijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo aktualumas: Produkcijos didėjimui, bei gamybos augimui transportavimo intensyvumas užima labai svarbią vietą, pagrindinis kiekvieno siuntėjo tikslas yra: ko mažesniems kainomis, bei ko greičiau pristatyti krovinį, taip pat atsižvelgiant į jo saugumą. Saulėgrąžų suvartojimas Lietuvoje yra didelis, ir ekologinės sąlygos nėra tinkamos auginimui jų, todėl yra viskas gaunama iš eksporto. Norint įgyvendinti šiuos norus, reikia atsižvelgti į vieną svarbiausių faktorių, tai krovinio gabenimo transporto priemonė. Šiais laikais norint transportuoti krovinį dideliais atstumais, jau nebeįmanomą apsirūpinti viena transporto priemonę. Būtent ir šiame darbe bus pristatyta apie krovinio transportavimą, atsižvelgiant į kainas, atstumą, bei prekės saugumą ir kokybę.

Tyrimo tikslas – Atlikti saulėgrąžų sėklų transportavimo, krovos bei terminalo sąveikos tyrimą.

Tyrimo objektas – Saulėgrąžų sėklų transportavimas į Klaipėdos uostą.

Tyrimo problema – Kokiu maršrutu, optimaliausia transportuoti krovinį iš Rouen, Prancūzijos į Klaipėdos uostą?

Darbo metodika: Krovinio srautų prognozavimas naudojant tiesines, gauso, kvadratines, trend ir growth funkcijas. Nustatyti išlaidų, saugumo tikimybes, bei frachto skaičiavimai. Terminalo metodika nustatyti, bei krovos įrangą naudojama terminalo darbams, nustatyti uosto pralaidumą, bei pasirinkti alternatyvų transportavimo metodą.

Saulėgrąžų sėklos yra saulėgrąžos augalo vaisius. Pramoniniams tikslams, saulėgrąžų sėklos paprastai yra klasifikuojamos pagal jųjų lukštų modelį. Jei luobelė yra juoda, tai sėklos vadinamos yra mazuto saulėgrąžų sėklos. Dryžuotos saulėgrąžų sėklos iš esmės yra naudojamos maistui; kaip rezultatas, jos gali būti vadinamos konditerinėmis saulėgrąžų sėklomis. Apie saulėgrąžų sėklų pakavimo ypatumus:

Palankiausias laivybos laikas yra iškarto po derliaus nuėmimo, kad būtų išvengta transportuoti pernelyg senas prekes.

Saulėgrąžos sėklos yra transportuojamos kaip birūs kroviniai maišuose kurie yra austi iš natūraliu medžiagų arba austų plastikiniu maišelių.

Sausai laikomi, nelaikyti saulėje, nenaudoti kablių perkėlimui, nes yra pakuojami maišuose, kad nebūtų pažeistas krovinys.

Pagrindiniai komponentai saulėgrąžų sėklų sudaro: lukštai, lipidai, baltymai ir angliavandeniai. Lipidai sudaro 5.17% viso korpuso svorio,

Cheminė sudėtis: 2.96% iš jų yra vaškas, sudarytiems iš ilgos grandinės riebalų rūgščių ir riebalų alkoholiai. Angliavandenių frakcija yra daugiausia sudaryta iš celiuliozės, bet taip pat ir redukuojančių cukrų (25,7%), daugiausiai pentozių.

Saulėgrąžos sėklos yra transportuojamos kaip birūs kroviniai, arba kaip generaliniai maišuose kurie yra austi iš natūralių medžiagų arba austų plastikinių maišelių.

Kiekvienas vežimo proceso dalyvis turi tam tikras atsakomybes. Kitaip tariant, kiekvienas dalyvis vykdo tam tikrus veiksmus, atlieka tam tikrus darbus, kurių visuma sudaro vežimo technologinį procesą. Saulėgrąžų sėklas kaip ir kitus krovinius norint gabenti auto keliais, reikia tinkamai supakuoti, tinkamą ženklinimą paruošti, svėrimas, grupavimas ir lydinčių dokumentų parengimas. Krovinys kaip ir laivu gabenamas, turi būti apsaugotas nuo drėgmės, bei turi būti atitinkamai pritvirtintas, kad neslankiotų.

Saulėgrąžų sėklos reikalauja tam tikros temperatūros, drėgmės ir vėdinimo sąlygų. Rekomenduojamos ventiliacijos sąlygos: oro kursas bent 10 kartų per val. (ventiliacija). Patartina sukrauti taip, kad būtų palikti grioveliai, taip, kad, jeigu reikia, vandens garai ir šiluma būtų pašalinta.

Analizės metodika susidarys iš kelių etapų kuriose bus aprašomos tam tikros formulės naudojamos nurodytiems skaičiavimams. Logistikos technologijų analizės metodika susideda iš maršruto pagrindimo, krovinio srauto analizės, krovos terminalo analizė, bei krovos įrangos rodiklių.

Šis etapas yra skirtas nurodyti formules kurios bus naudojamos skaičiuojant maršruto kelią, trukmę, išlaidas, saugumo veiksnius. Norint apskaičiuoti Konteinerio gabenimo trukmės nustatymus jūrų transportu nurodytu maršrutu..

tg – krovinio gabenimo laikas jūra (L-maršruto ilgis).

 • Logistika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Palis
 • 24 puslapiai (3610 žodžių)
 • Mokykla
 • Logistikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 280 KB
 • Saulėgrąžų logistikos technologijų saveikos tyrimas
  10 - 9 balsai (-ų)
Saulėgrąžų logistikos technologijų saveikos tyrimas. (2016 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/saulegrazu-logistikos-technologiju-saveikos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:22