Saulės dariniai


Astronomijos skaidrės. Saulė. Fotosfera yra pati žemiausia Saulės atmosferos sritis. Konvekcija Saulės fotosferoje suformuoja granules. Saulės chromosferos išskirtinis bruožas – kylančių dujų išsiveržimai. Vainikas išmeta žvaigždinę medžiagą (daugiausia protonus) – taip susidaro Saulės vėjas. Vainiko aktyvumas ne vienodas vienur išmeta medžiagą. Saulės dėmės yra žemesnės temperatūros sritys fotosferoje. Metų Saulės ciklo dėmių skaičiaus kaita. Saulės aktyvumo minimumas prieš 400 metų. Saulės ciklo vėlavimas. Magnetinio lauko linijos susipina dėl nevienodo Saulės paviršiaus sukimosi. Saulės vidinės dalies sukimasis (raudonai – sukasi lėčiau, mėlynai – sukasi greitai).


Ar Saulė turi kietą paviršių? Saulė yra labai ryški ir akina šalia esančius objektus. Tada kaip įmanoma matyti Saulės vainiką? Iš kur atsklinda Saulės vėjas? Kas yra Saulės dėmės? Kodėl jos atrodo tamsios? Kas sieja Saulės dėmes su Saulės magnetiniu lauku? Kas sąlygoja “ugnikalnių” išsiveržimus Saulės atmosferoje?

Fotosfera yra pati žemiausia Saulės atmosferos sritis.

Saulės atmosfera turi tris pagrindinius lygius: fotosferą, chromosferą ir vainiką. Žemiau esanti Saulės dalis yra vidinė Saulės dalis (solar interior) Matomas Saulės paviršius yra fotosfera – žemiausias atmosferos saulės sluoksnis.

Saulės chromosferos išskirtinis bruožas – kylančių dujų išsiveržimai.

Virš fotosferos yra mažiau tankus atmosferos sluoksnis, sudarytas iš labiau įkaitusių dujų Iš chromosferos į išorę išsidriekia vainikas – švytinčių dalelių srautai, susiformuojantys išilga granulių ribų.

Išorininis Saulės atmosferos sluoksnis sudarytas iš labai retų, tačiau stipriai įkaitusių dujų Vainikas išsidriekia į kosmosą, kuriame tolygiai pereina į Saulės vėją.

  • Astronomija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Livija
  • 23 puslapiai (402 žodžiai)
  • Astronomijos skaidrės
  • MS PowerPoint 4034 KB
  • Saulės dariniai
    10 - 8 balsai (-ų)
Saulės dariniai. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/saules-dariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 21:29