Saulės elektrinių parko projektas


Įvadas. Elektrinių modulių ir montavimo konstrukcijos parinkimas. Keitiklio/ Inverterio parinkimas. Šešėliavimo įvertinimas. PV Modulių sujungimas ir keitiklio prijungimas. PV modulių išdėstymas ant žemės. Kabelių parinkimas ir keitiklio prijungimas. Monintoringo sistemos projektavimas. Įžeminimo kontūras, žaibolaidžiai. Ekonominis atsipirkimas. Išvados. Priedai.

Šiuo metu, kai elektros poreikis vis didėja, o organinio kuro atsargos yra baigtinės ir nepaliaujamai senka, labai svarbu tampa kuo efektyviau ir mažiau teršiant gamtą išgauti energiją. Tokie kaip saulės, vėjo ir hidro energiją pažabojačios elektrinės vadinamos alternatyviomis ir yra puikus neišsenkantis resursas.

Projektuojama saulės elektrinės maksimali generuojama suminė galia 1,5 MW. Planuojama naudoti polykristalines Q.PRO-G3 250 saulės modulius gaminamus Q CELLS kompanijos (Priedas Nr. 1). Montavimo konstrukcija pasirinkta TF-05 AL vienos atramos aliumininė montavimo sisteme. Autonominė atraminė (vienos atramos) struktūra skirta montuoti saulės panelės horizontalia padėtimi. Iš aliuminio pagaminta rėmo kostrukcija leidžia sumontuoti keturias saulės paneles, kurios pasvirusios į žemę 37° kampu. Rėmo kostrukcijos yra universalios, todėl į jas galima įmontuoti įvairių tipų bei matmenų saulės paneles. Atramos pagamintos iš dviejų sluoksnių I formos galvaninio plieno S235 (IPE 120). Atramos gaminamos iš plieno, todėl yra pakankamai tvirtos, kad būtų galima mašinų pagalba, atramą įkalti į gruntą (naudojama poliakalė). Atramos įkalimo gylis priklauso nuo grunto sudėties, bet turi būti ne mažesnis nei 1,5 m. Tarpas tarp dviejų atramų lygus 2,5 m. Panelės prie TF-05 AL vienos atramos aliuminės montavimo sistemos prijungiamos tiesiogiai varųtais, pire panelėje pritaikytų skylių gamintojo rekomenduojamais varžtais.

Tokios montavimo sistemos ilgis siekia 20 m, o pilnai įrengta sistema gali atlaikyti iki 33 m/s vėjo greitį. Konstrukcija yra lengvai surenkama naudojant nerūrijančio plieno laikiklius, varžtus ir veržles.

Keitiklio/ Inverterio parinkimas

Parko projektavimui pasirinkti SMA įmonės gaminami SUNNY TRIPOWER 15000TLEE inverteriai, kurių galia yra lygi 15 kW (Priedas Nr. 2). Šio tipo inverteriai gali būti statomi atviroje erdvėje. Kadangi projektuojamo parko suminė galia yra lygi 1,5 MW, todėl bus reikalingi 100 tokių inverterių. Dėl inverterių universalumo jiems užduodant 210 V išeinančią įtampą galima gauti bendrą parko įtampą 10,5 kV. Tokiu būdu išvengiama transformatoriaus reikiamumas ir elektrinės išlaidos sumažėja.

Remiantis gautais rezultatais buvo apskaičiuotas 12 mėnesių šešėlio maksimalus ilgis, kuris buvo lygus 22,97 m. Tačiau įvertinus, kad šaltuoju metų laiku Lietuvoje saulėtų dienų skaičius ir prarandamos energijos kiekis yra mažas, skaičiuojant atstumą nebuvo įtrakti lapkričio, grudžio, sausio ir vasario mėnesių gauti rezultatai. Tada atstumas tarp panelių pasirenkamas 9 m. (gaunamas apvalinant 8,79 m).

Moduliai jungiami serijomis po 20 PV modulių nuosekliai ir po 3 serijas lygiagrečiai. Taip iš sistemos gaunama įtampa yra 615,2

  • Elektronika Projektas
  • Microsoft Word 531 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2534 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Saulės elektrinių parko projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Saulės elektrinių parko projektas. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-elektriniu-parko-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:40
×