Saulės energija projektas


Projektinis darbas atsinaujinantys energetikos ištekliai. Saulės energija. Tikslas. Uždaviniai. Saulės energija–Kas tai? Istorija. Reikšmė. Panaudojimas. Lietuvoje. Juozapavos saulės elektinė. Saulės energijos pasiskirstymas Lietuvoje. Galingiausia elektrinė pasaulyje. Saulės energijos privalumai. Saulės energijos trūkumai. Prognozė. Išvados. Klausimai. Informaciniai šaltiniai.


Apibūdinti ir pristatyti klasei vieną iš 5 atsinaujinančių energitikų: Saulės energiją.

Apžvelgti Saulės energijos atsiradimo istoriją. Išsiaiškinti, kokia yra Saulės energijos reikšmė. Išsiaiškinti Saulės energijos paplitimą. Išnagrinėti Sauės energijos statistiką. Nustatyti Saulės energijos teigiamas ir neigiamas puses.

Saulės energija – tai saulėje vykstančių reakcijų metu išsiskirianti energija. Mokslininkų teigimu, tai pats galingiausias energijos šaltinis Žemėje.

Pirmasis saulės motoras buvo išrastas 1861-ais metais XX a. pradžioje saulės energijos panaudojimas pradėjo blėsti, tačiau 1921 metais ji įžengė į moderniuosius laikus.

Modernus, siličio pagrindu pagamintas saulės elementas buvo išrastas 1953-iais Bell laboratorijose 1990 metais vartotojai pasuko atgal prie iškasenų vartojimo, tačiau Japonija ir Vokietija, tęsia saulės energijos vystymą ir tobulinimą.

Lietuvoje saulės energijos naudojimas per pastaruosius 16 metų išaugo labai ženkliai. Šio atsinaujinančio energetikos šaltinio naudojimas taip pat išaugo ir visame pasaulyje, nes tai yra vienas iš ekonomiškiausių, gamtai nežalingų ir neišsenkančių energijos šaltinių. Tačiau ši energija turi ir neigiamąją pusę - tai ne pilnai išvystitos saulės energijos gavimo ir pavertimo į elektrą technologijos, kurios mums leidžia saulės energiją į elektrą paversi tik 10-17%. Dėl šios priežasties saulės energijos yra išgaunama per mažai, kad nebebūtų naudojami neišsenkatys šaltiniai. Tačiau yra tikimasi, kad šios energijos gavimo ir naudojimo technologijos einant metams vis labiau tobulės.

  • MS PowerPoint 1990 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (651 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ugne
  • Saulės energija projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Saulės energija projektas . (2017 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-energija-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 16:09
×