Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje


Įvadas. Saulės energija. Saulės energija Lietuvoje. Saulės baterijos. Saulės baterijos jungimas į sistemą. Saulės elementų panaudojimo sritys. Ekonominė apžvalga. Grandiozinis projektas. Įdomu. Išvados. Literatūra.


Kasdien yra skiriama vis daugiau dėmesio atsinaujinančiajai energetikai, jos plėtrai, tobulinimui ir vystymui. Tačiau ši energetikos šaka gali taip pat padėti sutaupyti pinigų, išleidžiamų elektros energijos pirkimui, arba gali užtikrinti nuolatinį elektros energijos tiekimą, kai jo labiausiai reikės.Apžvelgsime įvairių tipų saulės energijos įrenginius, skirtus elektros energijos gamybai. Taip pat aptarsiu pagrindinį atsinaujinantį energijos šaltinį- saulės energiją. Pateiksiu įvairiuss saulės energijos naudojimo būdus, bei prietaisų tipus.Taip pat apžvelgsime kaip saulės energija pasiekia žemę, saulės energiją Lietuvoje. Pastebėta, jog saulės energijos naudojimas yra efektyvus, jei laikomąsi tam tikrų sąlygų. Viską apžvelgus bus galima pastebėti, kad saulės energija juo toliau juo labiau plinta, o ją panaudojančių įrenginių atsipirkimo laikas vis trumpėja.

Galutinių vartotojų suvartojamos elektros energijos kiekis – 0,11% elektros energijos gamybos iš Saulės energijos potencialo.

Tokiam elektros energijai pagaminti reikalingų saulės šilumos kolektorių ir saulės elementų modulių išdėstymui visiškai pakaktų esamų namų ir kitos paskirties pastatų stogų ploto, neužimant papildomos teritorijos.

Saulės baterija- tai prietaisas, verčiantis saulės energiją elektros energija. Pagrindinė saulės elemento medžiaga yra silicio monokristalas arba silicio poli kristalas. Visa saulės baterija yra np tipo puslaidininkis. N tipo puslaidinikis yra viršuje. Jį gauname į keturvalentį silicį įmaišę fosforo, kuris yra penkiavalentis. Taip medžiagoje atsiranda elektronų perteklius. P tipo puslaidininkį gauname į slicį įmaišią trivalentę medžiagą, tokią kaip boras. Dėl boro atsiranda laisvų vietų, vadinamų skylutėmis. Taip gauname neigiamo krūvio n tipo puslaidininkį ir teigiamą krūvį turintį p tipo puslaidininkį.

Šie abu sluoksniai yra sujungiami tarp jų įdėjus kontaktą. Kiekviena saulės elemento plokštelė yra išvagota kontaktais iš viršaus ir apačios, kad galėtume gauti elektrą ir sujungti plokšteles tarpusavyje. Taip gauname saulės elemento plokštelę, kurios konstrukcija primena sumuštinį. Kiekvienos saulės elemento n tipo puslaidininkis yra sujungtas su sekančios plokštelės p tipo puslaidininkiu. Norėdami gauti elektrą, mes turime suteikti šiek tiek energijos laisviems elektronams, esantiems neigiamame puslaidinikyje. Tai padaryti padeda saulės šviesos fotonų srautai, kurie priverčia judėti elektronus iš neigiamo puslaidininkio į teigiamą, o srovės kryptis yra gaunama iš teigiamo puslaidininkio į neigiamą.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 868 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marijus
  • Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje. (2016 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-energijos-panaudojimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:02
×