Saulės ir vėjo jėgos panaudojimas


Energijos vartojimas. Saulės ir vėjo jėgos panaudojimas. Saulės energija. Saulės energijos pritaikymas medicinos įstaigose. Vėjo energija lietuvoje. Vėjo energija pasaulyje.


Riboti ištekliai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje- problema. Įvairios institucijos, tūkstančiai žmonių dirba tam, kad sugalvotų kaip panaudoti neišsenkamus energijos šaltinius, tokius kaip saulės as vėjo energija. Atsinaujinančios energijos šaltiniai ypač aktualūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kai išnaudojame labai daug neatsinaujinančių resursų, bet norime darniai ir ekologiškai gyventi.

Žinoma, nors saulės energijos iš atsinaujinančių energijos rūšių potencialas yra ekologiškiausias, bet plėtrą Lietuvoje stabdo didžiausia instaliuoto vato kaina. Situacija gali pagerinti tik nauji technologijų principai ir naujos medžiagos. Bet labai įdomus faktas, kad ES direktyvoje nustatytas reikalavimas, kad visi pastatai, pastatyti po 2018metų patys pasigamintų sau energijos nemažiau negu jos sunaudoja. Visos ES narės turi nusistatyti kiek ir kokia dalis pastatų per laikotarpį tarp 2015 ir 2020 m. bus pertvarkyta į “nulinės energijos”pastatus.

Atsižvelgiant į esamą situaciją, dėl saulės energijos panaudojimo Lietuvoje, mažai tikėtina, kad ši energija gali būti efektyviai ir greitai pritaikyta. Bet stengiantis, investuojant, galima sukurti nepertraukiamą energijos šaltinį ir jį pritaikyti medicinos įstaigose. Naudojantis saulės energija, medicinos įstaigose galima :

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (805 žodžiai)
  • Monika
  • Saulės ir vėjo jėgos panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Saulės ir vėjo jėgos panaudojimas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-ir-vejo-jegos-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 15:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo