Saules kolektoriai diplominis darbas


Įvadas. Terminai ir sąvokos. Saulės kolektoriai. Saulės energija. Fotoelektriniai moduliai. Saulės jėgainių gaminamos energijos apskaita. Atsinaujinančių energijos šaltinių projektavimas namų ūkiui. Darbo metodikos ir priemonių aprašymas. Sia „SunBaltic“ apžvalga. Elektros generavimo sistemos parametrų skaičiavimas ir įrenginių parinkimas. Karšto vandens ruošimo įrenginių parinkimas. Įžeminimo įrenginio skaičiavimas ir įrengimas. Elektros ir karšto vandens ruošimo sistemų montavimas. Elektros įrenginių priežiūros organizavimas. Atsinaujinančios energijos įrenginių įrengimo sąmatos sudarymas. Darbo ir aplinkos sauga eksploatuojant įrenginius. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Darbo anotoacija. Summary. Priedai.


Turbūt kiekvienam iš mūsų besirūpinančiam savo namais jau pabodo nuolat kylančios šildymo ir elektros kainos. Bemat pradedi “veržti diržus”, iš to išplaukia daugybė socialinių problemų. O taip norėtųsi bent kažkiek pasilengvinti šią naštą. Tačiau negi nėra iš ko rinktis? Ar mes jau pasmerkti būti priklausomi nuo šilumos ar elektros tiekėjų? Atsakymas – ne! Išeitis yra, ji buvo ir bus, tai mūsų Saulė. Šiandien turime tinkamas technologijas „įdarbinti“ Saulės energijai. Tai neišsenkantis energijos šaltinis ir galima sakyti tai yra ateitis. Nors technologijos panaudojimas nėra ypač pigus, tačiau atsiperkantis. Šios sistemos pagalba palengvinsime savo šilumos ir elektros mokesčių naštą.

Darbo objektas: Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas Gontų namų ūkyje

Darbo tikslas: Suprojektuoti atsinaujinančius energijos šaltinius namu ūkiui

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti informacijos šaltinius susijusius su atsinaujinančia energija

Apžvelgti Sia „SunBaltic“ įmonės veiklą ir valdymo struktūrą

Parinkti elektros generavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginius

Apskaičiuoti įžeminimo įrenginius ir apžvelgti jų įrengimą

Išnagrinėti elektros ir karšto vandens ruošimo sistemų montavimą

Išanalizuoti elektros įrenginių priežiūros organizavimą

Apskaičiuoti atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimo sąnaudas.

Saulė siunčia į žemę dvi gėrybes: šilumą ir šviesą. Naudojant saulės kolektorius – iš saulės galima išgauti šilumos energiją, o fotovoltiniai moduliai (baterijos) – saulės šviesos energiją paverčia elektra. Saulės kolektoriai ir moduliai – tai ekologiški atsinaujinančios energijos generavimo įrenginiai. Lietuvos klimato sąlygos, palankios elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių šaltinių. Pavyzdžiui: 1 kW stacionariai sumontuota saulės elektros jėgainė gali pagaminti 880 – 960 kWh/ į metus, o 1 kW jėgainė sumontuota ant saulę sekančios sistemos – 1100-1250 kWh/ į metus. Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, neabejingam aplinkosaugos problemoms, taip pat šaliai, kadangi saulės energijos elektra – tai elektra formuojanti šalies energetinę nepriklausomybę. Fotoelektra – viena iš alternatyvų namui, sodybai turėti elektros įvadą, nes Lietuvoje vis dar yra vietovių, kurių nepasiekia viešojo elektros tinklo perdavimo linijos. Lietuvoje yra sudarytos sąlygos vystyti atsinaujinančius energijos išteklius toliau - (AEI) priimtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas, siūloma naudoti AEI pastatų energetinio efektyvumo pagerinimui pilnai renovuojant ar rekonstruojant pastatus. AEI naudojami projektuojant bei statant pasyviuosius namus ir pastatus pasigaminančius energiją, siekiant sumažinti jų išlaikymo sąnaudas. Vis dažniau architektai, kuriant mažai energijos vartojančius, pasyviuosius ir kitokio tipo šiuolaikinius pastatus, taiko saulės architektūros principus.

Darbe bus naudojami terminai, siekdamas išvengti tarpusavio nesusipratimų apžvelgsiu pagrindinius terminu ir sąvokas.

Globalinis spinduliavimas – tiesioginio ir išsklaidyto spinduliavimo suma.

Tiesioginis spinduliavimas – dalis sklindančių Saulės spindulių, kurie, pasiekia stebėtoją, nekeisdami krypties.

Išsklaidytasis spinduliavimas - dalis Saulės spindulių, kurie sklisdami atmosferoje ir veikiami oro bei jame esančių dulkių, aerozolių, vandens garų, pakeitė kryptį arba atsispindėjo nuo įvairių paviršių (žemės, vandens, medžių, pastatų) ir iš visų pusių (išskyrus tiesioginę kryptį į Saulę)pasiekia stebėtoją.

Infraraudonasis spinduliavimas – spinduliavimas 760 nm – 1 mm bangų ilgių diapazone. 1 pastaba: Infraraudonasis spinduliavimas skirstomas į trumpabangį (bangų ilgių diapazonas nuo 760 nm iki 5 µm) ir ilgabangį (bangų ilgių diapazonas, didesnis kaip 5 µm). Jis vadinamas terestriniu (žemės) spinduliavimu.

2 pastaba: Spinduliavimas bangų ilgių diapazone tarp 50 µm ir 1 mm vadinamas tolimuoju infraraudonuoju arba submilimetriniu spinduliavimu.

Saulės spinduliavimo galia (spindulių srauto tankis) – Saulės spindulių srautas (Saulės energijos kiekis per laiko vienetą), krentantis į plokštų paviršių. SI vienetų sistemoje ji matuojamas vatais į kvadratinį metrą, W/ m2.

Pastaba: Jei Saulės spinduliavimo galia integruojama laike, surandama per tą laiką išspinduliuota energija. SI vienetų sistemoje ji matuojama kWh.

  • Elektrotechnika Diplominis darbas
  • Microsoft Word 958 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 44 puslapiai (8858 žodžiai)
  • Kolegija
  • Liudas
  • Saules kolektoriai diplominis darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Saules kolektoriai diplominis darbas. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-kolektoriai-diplominis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:13
×