Saulės kolektoriai


Saules energijos srautas w/m2. Saule referatai. Saules kolektoriai diplominis darbas. Saules kolektoriai speros. Referatas saules kolektoriai. Saules kolektoriu referatas. Saules kolektoriai referatas.

Fizikos referatas. Įžanga. Saulės kolektoriai. Plokštieji saulės kolektoriai. Vakuminiai saulės kolektoriai. Monoblokiniai saulės kolektoriai. Kolektorių efektyvumas. Per metus viršutinę Žemės atmosferos ribą pasiekia 5,6x1024 J saulės energijos srautas. Žemės atmosfera atspindi 35% šios energijos atgal į kosmosą, o likusi energija sušildo žemės paviršių, naudojama garavimo – kritulių cikle, bangų, vėjo, oro ir vandenyno srovių susidarymui. Saulės spindulinė energija yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis Žemėje. Kaip yra žinoma, teorinis metinis pasaulio saulės energijos potencialas sudaro 900 000 000 TWh ir yra apie 60 kartų didesnis už teorinį metinį pasaulio vėjo energijos potencialą, apie 2 200 kartų didesnis už teorinį metinį geoterminės energijos potencialą, apie 4 500 kartų – už biomasės ir apie 36 000 kartų – už hidroenergijos teorinius metinius pasaulio potencialus [1]. Be ekologinio pakenkimo aplinkai galima panaudoti 1,5% (1,62x1016 kWh/ m2). Tai ekvivalentu 2x1012 tonų sąlyginio kuro. Visas šiuo metu išgaunamas pasaulyje organinis kuras taip pat susidarė fotosintezes reakcijų metu, veikiant saulės energijai. Saulės radiacijos srautas žemės paviršiuje pasiskirsto labai netolygiai. Vidutinis srauto tankis yra 210 – 250 W/m2 subtropiniuose rajonuose ir dykumose, 130 – 210 W/m2 vidutinėse platumose ir 80 – 130 W/m2 šiaurėje. Lietuvos geografinė platuma nėra tokia palanki Saulės energijai panaudoti kaip šalys esančios arčiau ekvatoriaus, tokios, kaip pavyzdžiui, Malta ar Kipras. Lietuvos Saulės energija, patenkanti į žemės paviršių, išsisklaido žymiai didesniame paviršiaus plote negu tose geografinėse platumose, kuriose vidurdienį Saulė stovi zenite. Saulės spinduliai čia taip pat nueina ilgesnį kelią atmosferoje ir todėl patiria kur kas didesnių absorbcijos ir difuzijos nuostolių.


Per metus viršutinę žemės atmosferos ribą pasiekia 5,6x1024 j saulės energijos srautas. Saulės spindulinė energija yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis žemėje. Kaip yra žinoma, teorinis metinis pasaulio saulės energijos potencialas sudaro 900 000 000 twh ir yra apie 60 kartų didesnis už teorinį metinį pasaulio vėjo energijos potencialą, apie 200 kartų didesnis už teorinį metinį geoterminės energijos potencialą, apie 500 kartų – už biomasės ir apie 36 000 kartų – už hidroenergijos teorinius metinius pasaulio potencialus [1].

Lietuvos geografinė platuma nėra tokia palanki saulės energijai panaudoti kaip šalys esančios arčiau ekvatoriaus, tokios, kaip pavyzdžiui, malta ar kipras.

Pvgis (photovoltaic geographical information system) duomenimis [3], Lietuvoje metinis saulės energijos kiekis, krentantis į horizontalų m2 ploto paviršių, truputį didesnis nei 1000 kwh/m2 (. lent). Atskirais metais šis kiekis gali šiek tiek svyruoti tiek į vieną, tiek į kitą pusę.

lentelė. Visa saulės energija (tiesaulės švietimo laikas Lietuvoje yra ilgiausias pajūryje ir trumpėja rytinės sienos link. Vidutiniškai saulėtų valandų skaičius pajūryje siekia 1840-1900 val. Kasmet. Šalies rytiniame pakraštyje jis neviršija 1700 val. /m. Maksimali saulės švietimo trukmė yra nidoje ir siekia 1908 val. Per metus. Vilniuje vidutinis suminis saulės energijos kiekis horizontalioje plokštumoje yra apie 3500 mj/m2 per metus, tai tik šiekiš pateiktų duomenų matome, kad Lietuvą pasiekiantis saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima gaminti šiluminę energiją bei taikyti saulės architektūros principus naujiems ir renovuojamiems statiniams. Šiluma ir elektros energija gaunama iš saulės yra labai perspektyvi sritis, nes sparčiai vystosi technologijos, o auganti paklausa pasaulio mastu sparčiai pigina fotoelementus ir kolektorius. Taigi, neužilgo ir liekiekvieno saulės šilumos įrenginio šerdis yra saulės kolektorius. Kolektorius- tai įrenginys, kuris sugeria saulės energiją, konvertuoja ją į šilumos energiją ir per­duoda skystam šilumos nešėjui,plokštieji kolektoriai savo ruožtu dar skirstomi į įstiklintuosius ir atviruosius. Įstiklintieji yra brangesni ir naudojami karštam vandeniui ruošti. Vakuuminiams kolektoriams taip pat būdinga konstrukcijų įvairovė (su išoriniu veidrodžiu,tai šiuo metu labiausiai paplitęs kolektorių tipas. Nežiūrint įvairių konstruktyvinių patobulinimų ir kokybiškų medžiagų panaudojimo, kolektorius gali konvertuoti tik dalį saulės energijos.

  • Fizika Referatai
  • 2010 m.
  • Česlovas
  • 13 puslapių (3080 žodžių)
  • Fizikos referatai
  • Microsoft Word 507 KB
  • Saulės kolektoriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Saulės kolektoriai. (2010 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/saules-kolektoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:03