Saulės kolektorių veikimo principai ir technologijos


Ekologijos referatas.

Įvadas. Kas yra saulės kolektorius. Saulės kolektorių rūšys. Vakuuminių kolektorių sistemos. Karšto vandens ruošimo sistema. Saulės kolektorių montavimas. Šiluminiai procesai vykstantys saulės kolektoriuje. Išvados. Naudota literatūra.


Taigi, šio mano darbo objektas yra saulės kolektoriai, jų panaudojimo būdai ir veikimo principai. Išsiaiškinsime kas yra saulės kolektorius, kokių rūšių jie gali būti ir kaip jie veikia.

Dabar aptarsime keletą dalykų, dėl ko plokštieji saulės kolektoriai yra labiau paplitę už vakuuminius.

Visų pirma, plokštieji saulės kolektoriai yra labiau palitę dėl to, kad jie yra atsparūs krušai. Kadangi tai yra investicija ilgam laikui, beveik 30-čiai metų, tai ji turi būti, visų pirma, patikima.

Be to, kokybiški plokštieji saulės kolektoriai kainuoja daug mažiau nei kokybiški vakuuminiai, todėl investicija į vakuuminius kolektorius neatsiperka.

Montuojant saulės kolektorius 45 laipsniu kampu į horizontą.

Montuojant saulės kolektorius rytų kryptimi 45 laipsniu kampu, saulės kolektorių plotas didinamas 1,5 karto.

Montuojant saulės kolektorius pietvakarių kryptimi 45 laipsniu kampu, saulės kolektorių plotas didinamas 1,2 karto.

Montuojant saulės kolektorius 90 laipsniu kampu į horizontą.

Atsinaujinantys šaltiniai, o šiuo atveju saulė, vaidina svarbų vaidmenį ateities energetikos vystymuisi. Apibendrinus pateiktą informaciją, galima daryti išvadą, kad saulės kolektoriai ir jų panaudojimo būdai iš tiesų daro didelę naudą mūsų gyvenimui.

Antra, karšto vandens šildymo sistemos naudojančios saulės kolektorius atsiperka per 7-12 metų, kai projektinis sistemos tarnavimo laikas ne mažesnis nei 20 metų.

Negana to, saulės kolektoriai yra ir šiuolaikiška investicija. Jie ant namo stogo rodo sąmoningą požiūrį į aplinkosaugą ir padidina namo vertę.

Saulės kolektorių pliusus galėčiau vardinti ir vardinti, tačiau viena aišku, kad tai yra didelė ateities perspektyva. Taigi, tereikia tik nusipirkti saulės kolektorių su įranga ir ateityje galėsime nemokamai naudotis neišsenkančios energijos rūšimi.

Knyga - JOHN A. DUFFIE,WILLIAM A. BECKMAN. „Solar Engineering of Thermal Processes“, 2013 Haboken, New Jersey.

 • Ekologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Judita
 • 14 puslapių (2098 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekologijos referatai
 • Microsoft Word 464 KB
 • Saulės kolektorių veikimo principai ir technologijos
  10 - 6 balsai (-ų)
Saulės kolektorių veikimo principai ir technologijos. (2016 m. Gegužės 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/saules-kolektoriu-veikimo-principai-ir-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:42