Saulės mūšis Durbės mūšis


Saulės mūšis referatas. Saules ir durbes musis skaidres. Saules musis skaidres. Saulesir durbes musis. Ese apie durbes musis.

Saulės ir durbės mūšių aprašymas. Kryžiumi ir kalaviju. Saulės mūšis. Lietuvos kariuomenės vadas. Lietuvos kariuomenės dydis. Priešų kariuomenės vadas. Priešų kariuomenės dydis. Mūšio reikšmė ir pasekmės. Durbės mūšis. Mūšiai su kalavijuočiais xiii – xiv amžiais. Mūšiai su kryžiuočiais xiii – xiv amžiais.

Lietuviai laimėjo. Šios kautynės buvo stambiausias to laiko laimėjimas. Mūšyje žuvo pats ordino magistras, apie 50 riterių ir didelė dalis kariuomenės. Tai atšaldė kalavijuočius. Sukilo kuršiai, estai. Kalavijuočiai neteko visų savo iškovojimų kairiajame Dauguvos krante. Kalavijuočių ordinas nusilpo ir prarado savo savarankiškumą. Politiškai jie susijungė su kryžiuočiais; teritoriškai juos tebeskyrė Žemaitija. Šis mūšis parodė, kad Lietuva buvo jau  stipri valstybė.

Vakarų Eropoje įsitvirtinant ir subręstant feodalizmui, atsirado naujų prekybinių kelių ir žemių užvaldymo poreikis – Baltijos jūroje įtakojantys prekybą vokiečių pirkliai atkreipė dėmesį į rusų žemes bei jų aktyvią prekybą, tad jiems buvo svarbu įsiskverbti kuo arčiau Novgorodo. Katalikų bažnyčia siekė kurti Rytų Europoje stiprias bažnytines kunigaikštystes. Taigi, tai skatino naujų žemių ieškojimų ir artino kryžiaus žygių epochos pradžią. Nepasisekus užkariavimams Rytuose, Vakarų šalių karinis potencialas perkeliamas į Pabaltijo kraštus, kur kryžininkai buvo pakviesti ginti Dauguvos žiotyse įsikūrusių misionierių ir pirklių. Įkuriamas kalavijuočių ordinas (1202 metais), kuris, vadovaujamas vyskupo Alberto,  pasistato Rygos tvirtovę ir siekia užkariauti aplinkines žemes, tarp jų ir šiaurines baltų gentis. Prasideda ilgų kovų laikotarpis, kurio metu nukariaujamos latvių gentys, ir kryžininkų interesai susikerta su latvių genčių pietinių kaimynų interesais. Įvyksta eilė reikšmingų mūšių, kurie aprašyti šios temos mūšių aprašymuose.

  • Microsoft Word 752 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1054 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Saulės mūšis Durbės mūšis
    9 - 1 balsai (-ų)
Saulės mūšis Durbės mūšis. (2013 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-musis-durbes-musis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 19:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo