Saulės mušis


Lietuvos kariuomenes vadas saules musis. Saulės mūšis referatas.

Saulės mušis. Xii a. Nuo ko viskas prasidėjo. 1224–1227 m. vokiečiai atsikraustė į estų žemes ir jas prijungė prie Livonijos. Lietuvos kariuomenės vadas Žemaitijos kunigaikštis Vykintas. Vadai ir kariuomenes. Kalavijuočių kariuomenę sudarė apie 500 ginkluotų maldininkų. Priešu kariuomene. Kalavijuočių ordinas XIII a. pavergė estus, latvius ir lyvius. Saules mušis. Į Rygą suplaukia daug riterių iš Vakarų Europos. 1236 m. Šiaulių (Saulės) mūšyje buvo sunaikinta didelė jungtinė kalavijuočių. Lietuviai laimėjo. Šios kautynės buvo stambiausias to laiko laimėjimas. Mūšio reikšmė ir pasekmės. Livoniją išgelbėjo Vokiečių ordinas. Kalavijuočių ordinas nusilpo ir prarado savo savarankiškumą. Šaltiniai.

Lietuvos kariuomenės vadas: Žemaitijos kunigaikštis Vykintas. Lietuvos kariuomenės dydis: Tikslus dydis neaiškus, bet kariuomenė buvo didelė.

Kalavijuočių kariuomenę sudarė apie 500 ginkluotų maldininkų, 55 ordino riteriai, apie 200 karių, atsiųstų Pskovo kunigaikščio, kuris tuo metu buvo pavaldus ordinui, bei apie 1500 nukariautų ir į kariuomenę paimtų lyvių, latvių ir estų . Priešų kariuomenės vadas: Kalavijuočių ordino magistras Folkvinas.

Kalavijuočių ordinas XIII a. pavergė estus, latvius ir lyvius, nugalėjo žemaičius ir kuršius. Taip pat kėsinosi į Lietuvą, nes lietuviai savo dažnais puldinėjimais kliudė ordinui pavergti latvių ir estų gentis. Atvyksta popiežiaus legatas, Modeno vyskupas Vilhelmas. Jis pradeda organizuoti žygį prieš lietuvius. 1236 m. vasario mėn. 19 d. paskelbiamas kryžiaus žygis.

Į Rygą suplaukia daug riterių iš Vakarų Europos. Visą vasarą atidėliotas žygis pradedamas rugsėjo mėnesį. Kalavijuočiai įsiveržia į Žemaitiją, prisiplėšia, o grįžtant atgal jiems kelią pastoja lietuviai ir jos sutriuškina.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4091 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (440 žodžiai)
  • Kęstutis
  • Saulės mušis
    10 - 9 balsai (-ų)
Saulės mušis. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-musis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:24
×