Saulės Sistema, dujinės milžinės ir jų palydovai


Astronomijos analizė.

VšĮ „ Vaivorykštės tako “ gimnazija Fizikos projektas Saulės sistema. Jupiteris ir jo palydovai. Jupiteris fizikinės charakteristikos. Jupiteris sandara ir atmosfera. Jupiteris Didžioji Raudonoji Dėmė. Jupiteris magnetinis laukas. Jupiteris palydovai Ijo. Jupiteris palydovai Europa. Jupiteris palydovai Ganimedas. Jupiteris palydovai Kalista. Saturnas ir jo palydovai. Saturnas fizikinės charakteristikos. Saturnas sandara ir atmosfera. Pagal nuotolį nuo Saturno žiedai išsidėstę taip. D žiedas 67 — 73 tūkst. km nuo Saturno centro. C žiedas 73 — 90 tūkst. km. B žiedas 91 — 117 4 tūkst. km. A žiedas 121 — 136 6 tūkst. km. F žiedas (~ 140 5 tūkst. km ). G žiedas (~ 170 tūkst. km ). E žiedas 180 — 480 tūkst. km. Titanas fizikinės charakteristikos. Titanas sandara ir atmosfera , klimatas. Atmosferoje esantis metanas sukelia šiltnamio efektą Titano paviršiuje – be jo Titane būtų daug šalčiau. Titanas Cassini – Huygens programa. Titanas ežerai ir upės. / Kraken Mare jūros raižyta pakrantė su daugybe salų Cassini radaro nuotrauka. Painūs intakiniai tinklai sujungia Kraken Mare apačioje ir Ligeia Mare viršuje dešinėje ežerus. Titano „ besibučiuojantys “ ežerai , oficialiai vadinami Abaya Lacus , apie 65 kilometrų ilgio viršuje. Feia Lacus , apie 47 kilometrų ilgio ežeras su keliais pusiasaliais viršuje. Titano ežerai išlieka stabilūs bent vieną Titaninį sezoną 6 Žemės metai.


Titano debesys, sudaryti iš metano, etano ir kitų paprasčiausių organinių junginių, yra išsibarstę ir kintantys. Huygens zondo atradimai parodo, kad Titano atmosferoje periodiškai lyja skystos būsenos metanu ir kitais primityviais organiniais junginiais paviršiuje.

Sezonai priklauso nuo Titano vietos orbitoje ir ašies posvyrio, nes pavyzdžiui etanas kondensuojasi Titano debesyse, kai Titano šiaurinis pusrutulis atsisuka į Saulę. Taigi, galime teigti, kad Titano atmosferoje yra tokie reiškiniai, kaip sezoniniai angliavandenilių lietūs.

Hipotezė apie galimas angliavandenilių jūras jau buvo iškelta prieš Cassini-Huygens programą. Dėka Voyager kosminių zondų Titano atmosferos analizės parodymų, buvo iškelta hipotezė, kad būtent tokiomis Titano atmosferos sąlygomis angliavandeniliai gali būti skystos būsenos.

Pačioje programos pradžioje 2007 metų Sausio mėnesį, praskrendant virš Titano pietinės dalies, dėka Cassini zondo, buvo nufotografuotas tamsus darinys Pietiniame ašigalyje, pavadintas lotyniškai Ontario Lacus, kuris vėliau pasirodė esąs tikras angliavandenilių (daugiausia sudaro skystas metanas) ežeras.

2009-2010 metais Cassini zondo radaras parodė, kad Ontario Lacus buvo visai negilus – tik nuo 3 iki 7 metrų gylio.

Šiaurinis pusrutulis. Cassini radaro sudaryta netikrų spalvų mozaika, rodo, kad mėlynai pažymėti plotai silpnai atspindi radaro bangas ( dėl angliavandenilių jūrų, painių intakinių tinklų, ežerų, pripildytų metanu, etanu ir ištirpusiu azotu).

/ Kraken Mare jūros raižyta pakrantė su daugybe salų (Cassini radaro nuotrauka).

Cassini radaro nuotrauka, rodo Kraken Mare šiaurinę kranto dalį, tai pat matome didelę salą, pavadintą Mayda Insula.

Painūs intakiniai tinklai sujungia Kraken Mare (apačioje) ir Ligeia Mare (viršuje dešinėje) ežerus.

Atliekant Titano paviršiaus apžvalgą 2012 rugsėjį, Cassini radaras aptiko tekančią upę primenantį darinį Titano arktiniame regione, kurio ilgis siekia apie 400 kilometrų. Ši upė suteka į Ligeia Mare ežerą. Tai yra viena iš daugybės upių Titane, kurios suteka į ežerus ir jūras.

Titano „besibučiuojantys“ ežerai, oficialiai vadinami Abaya Lacus, apie 65 kilometrų ilgio (viršuje).

Feia Lacus, apie 47 kilometrų ilgio ežeras su keliais pusiasaliais (viršuje).

Titano ežerai išlieka stabilūs bent vieną Titaninį sezoną (6 Žemės metai).

Vėlesnė mokslo analizė 2014 metais sudarė išsamesnę trijų metano jūrų kartografiją, rodančią, kad yra gilesnių, apie 40-150 metrų gylio ežerų kaip vienas iš šių - Ligeia Mare.

 • Astronomija Analizės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Jokūbas
 • 17 puslapių (2212 žodžių)
 • Gimnazija
 • Astronomijos analizės
 • Microsoft Word 3555 KB
 • Saulės Sistema, dujinės milžinės ir jų palydovai
  10 - 3 balsai (-ų)
Saulės Sistema, dujinės milžinės ir jų palydovai. (2016 m. Rugpjūčio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/saules-sistema-dujines-milzines-ir-ju-palydovai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:29