Saulės šviesa kaip sveikatos šaltinis


Įvadas. Saulės šviesa ir žmogus. Saulės šviesos poveikis žmogui. Apsaugos priemonės ir patarimai. Saulės šviesa ir vitamino D poveikis žmogui. Paros ir sezoniniai svyravimai. Įtaka žmogaus bioritmams. Sezoninė depresija. 8 2. 3 Kelionės laiko ir klimato juostomis poveikis žmogui. Namų ir darbo apšvietimo normos. Soliariumų mitai ir realybė. Išvados. Literatūra.

Saulės poveikis nėra naudojamas vien tiktai gražiam odos įdegiui gauti. Saulė labai susijusi tiek su fizine tiek su psichologine žmogaus sveikata. Saulė gali turėti tiek žalingą (ar net pražūtingą), tiek gydomajį poveikį. Saulės šviesa padeda įveikti kai kurias fizines ir psichologines ligas.

Daug įtakos saulė turi ir žmogaus biologiniam laikrodžiui, kuris turi būti sveikai suderintas, norint kuo sveikiau gyventi. Sveiką žmogaus bioritmą tiesiogiai lemia gautas saulės spindulių (infraraudonųjų ir ultravioletinių) kiekis, šilumos kiekis ir saulės šviesos kiekis.

- gerti daug skysčių (vandens su citrina, sulčių, mineralinio vandens), kai saulėje praleidžiama didesnė laiko dalis - prakaituojant prarandama daug skysčių;

Saulėje degintis nepatartina žmonėms, kurie:

- yra I arba II odos fototipo,

- turi daug (daugiau negu 50) apgamų,

2. 2 Sezoninė depresija

III. NAMŲ IR DARBO APŠVIETIMO NORMOS

Saulė ne tik šviesos ir šilumos šaltinis ji taip pat padeda organizmui įsisavinti vitaminus D, E ir C, riebalus, baltymus, mikroelementus, skatina vadinamųjų „laimės hormonų” gamybą. Praktiškai visiems mūsų kūno organams reikalingas vitaminas D. Būtent dėl to toks platus vitamino D poveikis žmonių sveikatai. Saulės šviesa stiprina imuninę sistemą, malšina skausmą sąnariuose, gali sumažinti kraujospūdį ir cholesterolio lygį. Netgi dirbtinės saulės šviesa gali būti naudinga žmogaus organizmui, žinoma, jeigu soliariumo voniomis lepinamasi atitinkamais kiekiais. Dar yra apsaugos priemonės nuo saulės (kremai, losjonai), kurios tinkamai naudojamos taip pat padeda išvengti nepageidaujamo saulės poveikio. Taip pat galima apsieit ir be šių priemonių- reikia tiesog žinoti, kada saulė būna pati intensyviausia.

Kadangi šviesa žmogų lydi visą gyvenimą ji yra labai svarbi ir namų aplinkoje, kur naturalios saulės šviesos nėra tiek kiek reikėtų. Svarbiausia yra ne šviesos kiekkybė, bet kokybė. Šviesa lemia darbo produktyvumą, nuotaiką, savijautą.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (4435 žodžiai)
  • Saulė
  • Saulės šviesa kaip sveikatos šaltinis
    10 - 2 balsai (-ų)
Saulės šviesa kaip sveikatos šaltinis. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-sviesa-kaip-sveikatos-saltinis.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 19 d. 17:32
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!