Saulės šviesos intensyvumo tyrimai ir energetinis potencialo įvertinimas


Saulės šviesos intensyvumo tyrimai ir energetinis. Potencialo įvertinimas. Darbo tikslai. Išmatuoti apšvietą lauke, nustatyti saulės intensyvumą bei jo energetinį potencialą. Atlikti palyginamuosius skaičiavimus individualiam namui šildymo ir karšto vandens ruošimui naudojant gamtines dujas bei saulės kolektorių sistemą. Teorinė dalis. Darbo eiga. Darbo priemonės. Išvada. Kontroliniai klausimai. Literatūra.

čia: Φ − šviesos srautas, lm; A − plotas, m2.

Apšvietos vienetas yra liuksas (lx). Žmogaus akis atskiria daiktus, nes jie yra skirtingo skaisčio. Per didelis paviršiaus skaistis matomumo lauke nemaloniai veikia akis. Skaisčio matas – kandela kvadratiniam metrui (cd/m2). Natūralios šviesos šaltinis yra saulė. Vasarą pusiaudienį ant žemės paviršiaus apšvieta būna 70 000÷100 000 lx. Kad susidarytų vientisas 10 000 lx apšvietimas, 1 m² reikia vienos 70–90 W lemputės.

- nemokamas karštas vanduo ar patalpų šildymas- atsinaujinantis ir neišsenkantis energijos šaltinis - ekologiška ir aplinką tausojanti sistema - psichologinė ramybė dalinai atsijungus nuo centralizuotos sistemos bei nuolatos didėjančių mokesčių - nekelia pavojaus žmonių sveikatai- padeda sutaupyti pinigus

Tokia sistema ypač efektyviai išnaudoja saulės energiją, kadangi į saulės kolektorių tiekiamas tik sąlyginai žemos temperatūros šilumnešis, todėl bendras saulės sistemos n.v.k. yra aukštas. Tinkamiausia vieta saulės kolektoriui įrengti – pastato stogas. Saulės kolektorius orientuojamas pietų kryptimi. Nukrypimas ±10o žymios įtakos neturi. Optimalus kolektoriaus polinkio į horizontą kampas Lietuvoje yra ≈30–50o.

Akumuliacinis vandens šildytuvas – 1 vnt. (FISH 300 S2 – 300 ltr., dviejų kontūrų su lizdu papildomam elektriniam šildytuvui)

Siurblio modulis (stotis) – 1 vnt. (S1 Solar1 su termometru, manometru, srauto matuokle ir t.t.)

Išsiplėtimo indas – 1 vnt. (Solar 18S - 18 ltr.)

Montavimo elementų ir jungčių komplektas saulės kolektoriams – 1 kompl.

Saulės kolektorius galima plačiai panaudoti individualų namų, kotedžų, sodų namelių, poilsio namų, sanatorijų, o taip pat visuomeninių pastatų aprūpinimui karštu vandeniu. Geriausia vieta saulės kolektoriui įrengti yra pastato stogas. Saulės kolektoriai turi būti montuojami pietų kryptimi. Optimaliausias kolektorių polinkio į horizontą kampas yra 30 – 45 laipsniai. 

Kadangi saulės kolektoriai nesudėtingai sujungiami į dideles sistemas, juos galima naudoti ne tik individualių namų, bet ir didelių pastatų ar baseinų vandens šildymui.

Plokštieji saulės kolektoriai vandeniui šildyti Lietuvoje gaminami jau nuo 1992 metų. Taip pat yra naudojami ir žinomų užsienio firmų, tokių kaip „Viessmann“, „Junkers“ ir „Buderus“ gaminiai.

Naudojant skaitmeninį liuksmetrą nereikia taikyti korekcijos koeficientų, kurie būtų reikalingi naudojant prietaisą su keičiamais filtrais.

Pastaba: Atliekant matavimus lauke yra kartu sudaromas žemėlapis su pažymėtais taškais ir atstumais nuo pagrindinių objektų (pastatų, medžių ir kt.). Minimalus atstumas tarp matavimo taškų – 10 metrų.

2. Nustatykite, verčių dimensiją jungikliu "Lux / FK" į “Lux” padėtį.

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 634 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2432 žodžiai)
  • Karolina
  • Saulės šviesos intensyvumo tyrimai ir energetinis potencialo įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Saulės šviesos intensyvumo tyrimai ir energetinis potencialo įvertinimas. (2014 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-sviesos-intensyvumo-tyrimai-ir-energetinis-potencialo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:21
×