Saulėtekio „Orlen“ degalinės rizikų valdymas


Įvadas. Saugos specialisto tikslai ir uždaviniai. Priimtinos rizikos ribos (rizikos tolerancijos) vertinimas. Rizikos valdymo integravimas į personalo mokymus. Pagrindiniai rizikos valdymo veiksniai. Pavojaus identifikavimas. Tyrimo metodika. Poveikio vertinimas. Rizikos vertinimo matricos sudarymas. Kontrolė ir rizikos valdymas. Rizikos kontrolės diegimas. Kontrolė ir vertinimas. Orlen degalinės apsaugos tyrimas AIDE MEMOIR. Objekto (organizacijos) rizikos įvertinimas. Objekto (organizacijos) saugos planas. Išvados ir pasiūlymai.


Kiekviena degalinė susiduria su nemažai rizikų, pasirinkau 5: gaisrą, vagystę, apiplėšimą, personalo pareigų neatlikimą ir vandalizmą. Mano nuomone Orlen degalinė O. Milašiaus g. 31, Vilnius 10102 reikalauja nuodugnaus rizikų valdymo plano, nes ši vieta nėra paruošta rizikų valdymui.

Pagrindiniai uždaviniai: ištirti saulėtekio Orlen degalinę ir nustatyti kokios realios rizikos gręsia, kaip jas valdyti ir ką reiktų padaryti norint jų išvengti.

Norint pasiekti norimus rezultatus naudotasi dėstytojo nurodytomis užduotimis, periodiški apsilankymai objiekte. Norėdamas geriau išnagrinėti apiplėšimo ir vagystės planus sukūriau planus kaip geriausia įgyvendinti nusikalstamą veiklą, rėmiausi panašiais įvykiais.

Gauti rezultatai nuvylė, nes tai vieta kurioje dažnai tenka apsilankyti ir pažiūrėjus nusikaltėlio akimis, objiektas yra prastai apsaugotas, lankytojam ir personalui tai nesuteikia saugumo jausmo, o žmogui vienas iš būtiniausių išgyvenimo faktorių yra saugumas.

Šiame darbe (SAULĖTEKIO ORLEN DEGALINĖS RIZIKŲ VALDYMAS) nurodytos penkios pagrindinės rizikos: gaisras, vagystė, apiplėšimas, personalo pareigų neatlikimas, vandalizmas. Įvardintos rizikos nagrinėtos ir stengtasi aprašyti ką reikia daryti norint jų išvengti.

Šio darbo objiektas Saulėtekyje esanti Orlen degalinė pasirinkta ne be priežasties. Degalinių saugumas šiuo metu yra pamirštamas, nes jau kelerius metus nebuvo jokių rimtų įvykių ir savininkams investicija į saugumą atrodo kaip nereikalinga investicija. Nepaslaptis kad dažniausiai į saugumą pradedama investuoti tik tada kai nutinka rimtas įvykis, todėl norėdamas tam užkirsti kelią pasirinkau būtent šį objiektą.

Darbo tikslas nustatyti ar tikrai degalinėse pamirštas saugumo faktorius. Mano nuomone tyriamajame objiekte į saugumą žiūrima paviršutiniškai, nerimtai ir neįvertinant galimų pasekmių. Rinkdamas informaciją pastebėjau, kad jeigu valstybėje nusikalstamumo skaičius sumažėja, po 3-5 metų jis vėl pakyla ir tam reikia pasiruošti.

Darbas yra reikšmingas, nes saugumo stoka degalinėse auga, o naudojantis šiuo darbu galima sukurti modelį, kurį galima pritaikyti kiekvienai degalinei.

Išmokti į viską žiūrėti kito asmens(kuris gali dalyvauti įvykyje) akimis, scenarijų kūrimas mintyse padeda įvertinti pavojaus realumą ir galimą žalą.

Domėtis įvairiai įvykiai, kad nedaryti panašių klaidų, įvertinti ar padaryti veiksmai ateityje nesukels "drugio efekto" (mažiausias nereikšmingas įvykis dabartyje ateityje gali padaryti didžiulį poveikį ateityje).

Tikslas - išmokyti personalą naudotis GS VSS ir AS, sumažinti rizikas.

Uždaviniai - personalą supažindyti su sistemų veikimo principais ir jų naudojimu.Ką daryti įvykio metu.

Turinys - pristatyti galimas pasekmes, kaip inžineriniai sprendimai padeda jų išvengti, supažindinymas su kiekviena sistema.

Gaisras - didžiausias pavojus galintis sukelti mirtį, sužalojimus, nedarbingumą, įrangos ir turto sugadinimą;

Gaisras - pasekmės gali būti nuo minimalių iki katastrofinių, rizika didelė;

Apiplėšimas - galimi dideli nuostoliai ir žmogiškieji nuostoliai, rizika aukšta;

Personalo pareigų naetlikas - nuostoliai gali būti nuo mažų iki vidutinių, rizika maža.

Riziką privaloma įvertinti kuo įmanoma greičiau, visada stebėti aplinką ir jos pokyčius, būti pasiruošus bet kokiam galimam atvejui. Pastebėjus kažką įtartino, skirti tam daugiau dėmesio, imtis veiksmų, kad gresmė nevirstų pavojumi.

  • Microsoft Word 1101 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4136 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Saulėtekio „Orlen“ degalinės rizikų valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Saulėtekio „Orlen“ degalinės rizikų valdymas. (2019 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sauletekio-orlen-degalines-riziku-valdymas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 19 d. 01:11
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema