Saulius šaltenis. Kūryba. Biografija.


Saulius šaltenis kurybos bruozai. Sauliaus saltenio kurybos bruozai. Saulius šaltenis biografija. Saulius šaltenis skaidres. Saltenio kurybos bruozai. Saltenis kurybos bruozai. S.šaltenio kūrybos bruožai. Sauliaus saltenio kuryba. Saltenis biografija. Šaltenio kuryba.

Sauliaus šaltenio pagrindiniai gyvenimo faktai, datos. Teziu iš literatūros kritikų darbų apie saulių šaltenį. Literatūros kritiko citata apie rašytojo individualųjį stilių, jo poetinę raišką. Tropų ir stilistinių figūrų, esančių sauliaus šaltenio kūrinuose, įvardijimas ir pavyzdžių pateikimas. Kūriniai. Lapo apimties komentaras apie individualųjį sauliaus šaltenio stilių. Išvados. Naudota literatūra.

Sovietmečiu menininkai dažnai būdavo kaltinami nepakankamu dėmesiu visuomenės rūpesčiams. Šaltenis apgina save ir kolegas nuo tokių kaltinimų sakydamas, kad jam ,,neteko sutikti nė vieno kolegos, sėdinčio dramblio kaulo bokšte ir nenorinčio nieko žinoti apie visuomenės rūpesčius”. Jo nuomone, visi rašytojai dorai ir sąžiningai dirba, rašo, stengiasi, o visuomenė juos skaito, peikia, giria, pageidauja, pataria. Kitaip tariant, jo nuomone, rašytojas tarnauja visuomenei, o ji negailestingai reikalauja pataikavimo.

S.Šaltenis teigia, kad ironija turės užleisti vietą kažkam naujam ir neregėtam. Jis labai įdomiai interpretuoja ironijos reikšmę literatūroje – lygina ją su ugnimi, kuri reikalinga valgiui išvirti, žvakutę mirusiam ar ant eglutės uždegti, žmogų sušildyti. Deja, daugybė rašytojų su ironija elgiasi kaip vaikai ar idiotai: degioja ir mėto, dėl to jaučiasi laimingi. Tai, S.Šaltenio nuomone, greitai pabos skaitytojui. Tačiau abejotina, kad ironija išeis iš mados. Gal šiek tiek pakeis formą, stilių (rūbą), bet išliks svarbi, reikalinga, nes tik taip ir buvo, ir yra galima sakyti tiesą...  

S.Šalteniui svarbiau intuicija negu literatūros žinios. Jo supratimu, literatūros kritikus turėtų dominti tik tie rašytojai, kurie ieško ir randa kažką nauja, nenuvalkiota, sukuria iki tol nebūtų tekstų, kas iš tiesų yra sunkiausia ir ką gali sugebėti tik ypatingą ,,literatūrinę juslę” turintieji.

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1242 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edita
  • Saulius šaltenis. Kūryba. Biografija.
    8 - 1 balsai (-ų)
Saulius šaltenis. Kūryba. Biografija.. (2010 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/saulius-saltenis-kuryba-biografija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 23:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo