Sausio 13 rašinys


Sausio 13 įvykiai rasinys. Rašinys apie sausio 13. Sausio 13 rašiniai. Rasiniai apie sausio 13. Sausio 13 rasinelis. Rasinys sausio 13. Sausio 13-oji rasinys. Rasinelis apie sausio 13. 1991 sausio 13 rasinys. Sausio 13 aprasymas.

Rašinys Sausio 13-osios tema, paremtais tikrais pasakojimais.

Laisvė - didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti jos – netekti galimybės augti ir tobulėti. Tikriausiai nėra pasaulyje tokios tautos, kuri kovoje už savo laisvę būtų patyrusi tiek kančių, priespaudos , neteisybės ,kiek patyrėme mes, kai 1991 metais sausio 13-osios naktį atkakliai gynėme televizijos bokštą. Sausio 13-osios įvykiai parodė žmonių vienybę nelygioje kovoje prieš sovietų okupantus. Jų pasiaukojimas suteikė vilties gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje.

Tą naktį, sovietų kariniai daliniai šturmavo vilniaus televizijos bokštą bei radijo ir televizijos komiteto pastatą. Lietuviai, sužinoję, kas vyksta, nieko neliepiami atskubėjo į nepriklausomybės aikštę, kur pradėjo priešintis sovietų kariams. Beginkliai žmonės su rožiniu rankose gynė savo tėvynę. Tik malda ir tikėjimu jiems tai pavyko. Tačiau buvo aukų. 14 žuvusių. Visi jie žuvo dėl lietuvos, dėl tėvynės. Jie savo gyvybes paaukojo dėl kitų, tačiau taip pat ir dėl savų tikslų, kai lietuvos nepriklausomybės priešai taikė tiesiai į širdį. Buvo šaudoma į laisvą žodį, į lietuvišką kalbą. Sunkiame kelyje į nepriklausomybės atkūrimą, lietuvos žmonės pasiaukojo ir parodė drąsą, suteikė viltį.

Apie žmonių drąsą tomis dienomis galėjai išgirsti iš pačių dalyvių, spaudos. Tačiau ir iki šių dienų yra likę nemažai žmonių, kuriem sausio 13-osios įvykiai giliai įsirežė į atmintį.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (550 žodžiai)
  • Mokykla
  • Milda
  • Sausio 13 rašinys
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Sausio 13 rašinys. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sausio-13-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:47
×