Sausumos transporto geografija


R. travitikas. Jav pastatė geležinkelį nuo ramiojo vandenyno iki atlanto vandenyno.

Sausumos transporto geografija Automobilių transportas. Trans Kanada greitkelis. Australijos greitkelis Nr. Eurazijos keliai Trans Sibiro greitkelis. Transporto koridoriai Europoje. JAV per 650 automobilių. Lietuvoje 1000 gyventojų tenka 330 transporto priemonių. 139 dideli tiltai ir viadukai. Naujasis šilko kelias “ – kinų projektas Magistralė Jivu – Madridas. Kirgizijos , Tadžikijos , Uzbekijos , Turkmėnijos , Pakistano , Irano. Baltarusiją , Lenkiją ir Vokietiją – į Olandiją. Centrinę Europos dalį į Venecijos regioną. Iš Kinijos į Europą greituoju traukiniu. Projektas „ Supergreitkelis “, kuris sujungtų Londoną , Maskvą ir Niujorką. Trans atlantic maglev. Beringo sąsiaurio įveikimas tunelio statybos projektai. Šiaurės Amerikos transkontinentiniai geležinkeliai. Pietų Amerikos geležinkeliai. Pietų Amerikos transkontinentinis geležinkelis projektas. Australijos geležinkelių tinklas. Kanadoje ,. Korėjoje , Brazilijoje. 35000 km greitųjų. Skiriasi jų plotis. Ilgiausių pasaulio tunelių dešimtukas. Ilgiausias Danijan Kunšano tiltas , Kinija. Jo ilgis – 165 km.


1994 m.Europos transporto ministrų konferencijoje Kretoje pradėtas formuoti ir identifikuoti bendrasis tarptautinių transporto koridorių tinklas centrinės ir R Europos valstybėse.

Koridorius tai geležinkelių ir automobilių magistralės, kuriomis gabenama daugiausia tarptautinių krovinių. Viso yra išskirta 10 koridoriai. Sudarant šiuos koridorius laikytasi taisyklių, kad bent vienas koridorius kirstų Europos šalį ir būtų intensyvus.

Pasaulio keliais važinėja apie 600 mln. automobilių. Net 4/5 automobilių tenka pirmaujančioms šalims, Afrikoje 55( visų automobilių tenka-PAR, Marokui, Egiptui, Kenijai, P. Amerikoje 50(-Brazilijai. 1900 m. visame pasaulyje automobilių buvo vos 11 tūkstančių, 1940 m. — 46 milijonai, o dabar — jau apie 0,5 milijardo.

V. Europoje kaip ir Amerikoje formuojasi bendra auto kelių sistema į kurią turi įeiti Baltijos kelias (VIA Baltika jungiantis Skandinaviją, Estiją, Latviją, Lietuvą su vidurio ir pietų Europa).

Automobilių transporto ypatumai. Šalys, kur vairavimo juosta kairėje arba dešinėje.

Kada žmonės pradėjo stumti akmenis balkiais, istorikai iki šiol neišsiaiškino. Žinoma, kad 13-14 mūsų eros amžiuose V.Europos rūdynų Šachtose bei kasyklose buvo tiesiami mediniai balkiniai keliai, kuriais buvo stumdomi vagonėliai su iškasenomis. Kad jie nenukristų nuo balkių, vagonėliai turėjo briaunas iš šonų. Greitai medinius balkius imta kaustyti geležinėmis juostomis, atsiranda vagonėlių geležiniai ratukai, geležines juostos keičiamos kampuočiais. Taip pat Rusijoje gamyklose buvo tokių vagonečių dar vadinamų “šunimis”, dėl skardaus jų ratų skleidžiamo garso. 1680 m. Anglijoje nuo Niukastlio kasyklos iki Tain upės uosto buvo nutiestas pirmasis medinių bėgių kelias. 1764 m. D. Britanijoje Kolbruko miesto metalo dirbinių fabrike buvo nulieti ketaus bėgiai ir patiesti fabriko teritorijoje. 1775-89 m. Anglijoje patobulinti bėgiai ir vagonečių ratai.1788 m. Rusijos fabrikuose taip pat atsiranda bėgių. 1794 m. D. Britanijoje paleidžiamas pirmasis arklių-geležinkelis netoli Londono. 1803 m. pradėjo važinėti keleivinis ekipažas traukiamas arklių, bėgiais. Tuo pačiu laiku Anglijos išradėjas R. Travitikas sukūrė ir išbandė pirmąjį garvežį (garo vežimą), kuris išvystė 7 km\h greitį ir galėjo traukti 7 t. sąstatą (jis dabar saugomas Kensingtouno muziejuje Anglijoje). 1811 m. D. Britanijoje tarp Lidso ir Midltono nutiestas originalus krumpliabėgis geležinkelis inžinierius D. Blenkiskopas jam sukonstravo spec. garvežį, turintį papildomą krumplinį ratą (svarbų važiuojant į kalną)

1825 m. rugsėjo 25d. Anglijos parlamentas leido veikti Darlingtono ir Stoktono geležinkeliui. Jo keliais vežė anglį ir miltus. Ši diena laikoma geležinkelių gimimo diena.

Per Šiaurės Amerikos Žemyna (Kanadoje ir JAV) driekiasi transkontinentiniai geležinkeliai jungiantys Atlanto ir Ramiojo vandenyno pakrantes. Geležinkeliai buvo pastatyti a antrojoje pusėje (1869m)

Trans-Kanados geležinkelis diriekiasi per visą žemyną 7050km. Nuo Rytinės Atlanto pakrantės Halifakso iki Vankuverio vakaruose, Ramiojo vandenyno pakrantės. Jungia Montrealį, Otavą, Vinipegą, ir Kalgarį

Kai bus sujungti geležinkeliais Šiaurės ir Pietų regionai (1980 km / 1237 MI) bus sujungti Maranhão, Tocantins ir Goiás prie Espírito Santo ir San Paulo vietovės Brazilijos regionus geležinkelis sujungs su uostais ekonominė ir socialine prasme. Brazilijos Cerrado užims maždaug 1,8 mln km2 ploto, ir 21.84% iš Brazilijos teritorijos, aptarnaus 15.51% Brazilijos gyventojų

Pietų Amerikos transkontinentinis geležinkelis (projektas). Galutinė Palmas stotis šiaurėje yra kelias iš žymiojo Carajas projekto Amazonės Džiunglių viduryje, didžiausio pasaulyje (ir gryniausio) geležies rūdos klodo, kuris dabar sujungtas geležinkeliu tik iki Atlanto uosto – Sao Luis. Kai tik bus pastatyta galutinė Lucas geležinkelio stotis vakaruose, – pusiaukelėje iki Brazilijos-Peru sienos, kur projektuojama geležinkelio linija susijungtu su Peru atšaka, kertančia Andus Saramirisoje, žemiausiame didžiojo kalno praėjime – ir iš ten, į vieną ar daugiau Peru uostų, iš kurių Ramiajame Vandenyne būtų gabenami kroviniai. Tai drastiškai sumažintu krovinių gabenimo kainą ir laiką iš Brazilijos (ir tokių pietinių šalių kaip Argentina) į Kinija, Indija ir Rusija. Dar didesnis efektyvumas, augimas ir produktyvumas gali būti pasiektas prijungiant šį Pietų Amerikos Transkontinentinį geležinkelį tiesiogiai prie Azijos geležinkelio, nes didelių greičių „maglev“ linijos pastatytos ir sukonstruotos per Darjeno sritį ir Beringo sąsiaurį. Pietų Amerikos Transkontinentiniam geležinkeliui yra sukurta daugiau įvairių maršrutų. Svarstomas tarp Kinijos, Brazilijos ir Peru yra San Paulo-Santa Fe do Sul-Cuiaba-Porto Velho-Pucallpa-Saramirisa-Bogota-Panamos.

  • Microsoft Word 24785 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (3653 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Sausumos transporto geografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Sausumos transporto geografija. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/sausumos-transporto-geografija.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 18:29
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!