Savaiminio aušinimo (free-cooling) sistema


Elektrotechnikos referatas.

Įžanga. Atvėsinto vandens apkrova ir temperatūra. Srauto greitis, siurbliai ir vamzdymas. Aušinimo bokšto dydis. Šilumokaičiai. Sistemų tipai. Aušinimo bokštas ir šilumokaitis. Vasaros ir žiemos aušinimo bokštai su šilumokaičiu. Vasaros ir žiemos/vasaros aušinimo bokštai su šilumokaičiu. Vasaros ir žiemos aušinimo bokštai su šilumokaičiu ir apkrovos atkirta. Uždaros grandinės aušinimo bokštas. Uždaros grandinės aušinimo bokštas su vasaros aušinimo bokštu. Uždaros grandinės aušinimo bokštas su vasaros aušinimo bokštu ir apkrovos atkirta. Šaldymo perėjimas. Atsipirkimo laiko pavyzdys. Išvados.


Daugelis oro kondicionavimo ir pramoninėms šaldymo sistemoms reikia atšaldyti vandenį ištisus metus. Rudenį, žiemą ir pavasarį sistemos aušinimo bokštas ar uždaros grandinės aušinimo bokštas gali tiekti pakankamai šaltą vandenį, kad nereikėtų papildomai naudoti šaldymo įrenginio. Tokia sistema vadinama „free cooling“ sistema.

„Free cooling“ sistemą galima projektuoti naujoms vandens šaldymo sistemoms arba modifikuoti jau esamas sistemas. Net esant šiltam klimatui, šis procesas gali tausoti energiją. Išlaidos sumažėja, kai veikia aušinimo bokšto ventiliatoriaus variklis, kuris sunaudoja apie 0,2 kW / t, kai tuo metu šaldymo kompresoriaus variklis, suvartoja apie 0,6 iki 0,8 kW / t.

Tikslus apkrovos skaičiavimas yra nebūtinas norint pasirinkti „free cooling“ aušinimo sistemą, tačiau apkrovos apskaičiavimas privalomas numatyti sistemos veikimo valandų skaičiui bei jos metiniam energijos sutaupymo kiekui.

Pramoniniams procesams, kompiuteriams ir kitoms pastovios apkrovos sistemoms, žiemos aušinimo apkrova yra žinoma. Oro kondicionavimo sistemoms, aušinimo apkrova žiemą yra visados mažesnė nei vasarą ir sudaro daugiausia vidaus šilumos didėjimą, kuris yra gana pastovus, nors žiemą saulės šilumos padidėjimas gali būti irgi reikšmingas.

Mažai arba visai nereikalingas drėgmės šalinimas yra tada, kai yra vėsūs orai, todėl vandens temperatūra gali būti didenė nei įprasta, pratesianti darbo valandų skaičių, kurių metu galimas energijos taupymas free cooling pagalba. Tipinis žiemos atvėsinto vandens tiekimo ir grąžinimo temperatūros gali būti mažesnės nei 10°C ir 12,8°C priklausomai nuo šaltesnio klimato.

Projektuojant free cooling sistema būtina atsižvelgti į sistemos vandens temperatūros optimizavimą.

  • Elektrotechnika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Justinas
  • 9 puslapiai (1510 žodžių)
  • Elektrotechnikos referatai
  • Microsoft Word 989 KB
  • Savaiminio aušinimo (free-cooling) sistema
    10 - 6 balsai (-ų)
Savaiminio aušinimo (free-cooling) sistema. (2016 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/savaiminio-ausinimo-free-cooling-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:37