Savanoriška veikla savanorystė ir savanoriai


Sociologijos referatas. Įvadas. Savanoriškos veiklos motyvai. Nevyriausybinės organizacijos. Savanoriai pagal veiklą, lytį, pajamas bei kitus veiksnius. Savanorių veiklos sritys. Darbas su vaikais. Darbas su suaugusiais bei pagyvenusiais žmonėmis. Savanoriška veikla Europoje. Didžioji Britanija. Danija. Savanoriška veikla Lietuvoje. Tarptautinė savanorystė. Išvados.


Savanoris - tai žmogus, skiriantis dalį savo laiko padėti bendruomenės nariams, neimant už tai atlygio, prisiimantis atsakomybę už savanorišką veiklą, siekiantis asmeninio tobulėjimo, naujos patirties įgyjimo bei gaunantis dvasinės naudos, kuria dalijasi su bendruomene (I. Jonutytė, 2007). Savanoriška veikla suteikia galimybę kiekvienam panaudoti savo sugebėjimus ir patirtį, gauti naujų įgūdžių, susirasti naujų draugų, įsitraukti į darbą ir pakeisti socialinį gyvenimą. Dalyvavimas savanoriškoje veikloje yra vienas iš svarbiausių visuomeninio dalyvavimo apraiškų. Savanoriška veikla yra svarbi šiais laikais, ji - tai „susitelkusios visuomenės indikatorius. Kai visuomenė susiveinija ji tampa stipresnė, demokratiškesnė, tolerantiškesnė, ji įgyja daugiau galių prisidėti sprendžiant aktualias problemas. Savanoriška veikla užsiimančių žmonių stimulas grįstas poreikiu, o ne materialiu užmokesčiu, todėl gali suteikti organizacijai daugiau idėjų ar įgūdžių, kurių samdomi darbuotojai neturės dėl vienokių ar kitokių priežasčių“.

  • Sociologija Referatai
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2411 žodžių)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 35 KB
  • Savanoriška veikla savanorystė ir savanoriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Savanoriška veikla savanorystė ir savanoriai. (2014 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/savanoriska-veikla-savanoryste-ir-savanoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:22