Savanorystė. Ką manote apie savanorystę, ypač vartojiškos kultūros atžvilgiu?


Savanorystė rašinys. Rasinys savanoryste. Rasinys apie savanoryste. Savanoryste kalbejimas. Vartojiska kultura. Rasinys vartotojiska kultūra. Ką reiškia savanorystė. Savanoryste besiplecianti dovanojimo kultura. Laiskas apie vartotojiska kultura. Kalbejimas apie savanoryste.

Geras darbas apie savanorystę, išamus, beveik 900 šimtai žodžių.

Savanorystė, kas tai? Ką tai reiškia? Šiandieną mes tą žodį matome ir girdime vis dažniau. Eidami į parduotuvę, matome stovinti žmogu su kortele – „Maisto Banko savanoris“, arba iš pažįstamų girdime, jog jo ar jos pažįstamas, ar giminaitis dirba savanoriu senelių prieglaudoje ar kur kitur. Ši dovanojimo šaka labiausiai yra paplitusi Vakarų Europoje, bet bėgant metams atėjo ir į šiandieninę Lietuvą. Tai vyksta dėl to, kad šiandieninė Lietuva jau priklauso Europos Sąjungai ir po truputį perimame jos tradicijas, madą bei kultūrą. Taigi - kas tie savanoriai ir kaip ši dovanojimo kultūra, kuriai būtent ir priklauso savanorystė, vertinama mūsų vartotojiškos kultūros kontekste?

Savanoris - tai žodžių junginys, kuris reiškia, jog žmogus tai daro savo noru. Anksčiau, dar sovietinėje Lietuvoje, savanorio samprata buvo kitokia. Jais buvo laikomi tie, kurie stodavo ginti Lietuvos į armiją. Dažniausiai savanoriu tapdavo jaunas žmogus, kuris būdavo pajėgus ištverti varginančias pratybas, stiprus ir veržlus. Neretai ta savanorystė, ypač karo metais, kainuodavo gyvybę bei būdavo aplaistoma savo ar kitų krauju, artimųjų, draugų netektimis. Savanoriai turėdavo atiduot visą save, negailėti jėgų, sveikatos ir turėti daug valios. O šiais laikais nesvarbu, koks tu esi - raumeningas, stiprus, gražus ar veržlus. Šiomis dienomis savanorystės rūšys pasikeitė, kartu pasikeitė ir aukotini dalykai: nebereikia lieti prakaito, kraujo, aukoti visą save. Užtenka paaukoti dalį laiko, šypseną ir mandagias manieras, bei, žinoma, turėti kantrybės, ypač jei dirbi su vaikais. Svarbiausia norėti bei jausti pareigą padėti visuomenei. Dažnai savanoriais tampa žmonės altruistai, o tai reiškia, kad jie jaučia pareigą būti naudingais visuomenei. Jie neklausia – „Kas man iš to?“, „Kiek už tai gausiu?“ ar „Man to reikia?“. Dažniausiai jie iškelia klausimą sau kitokį, pavyzdžiui: „Kuo galiu padėti?“, „Kuo galiu būti naudingas?“ ar „Ką aš galiu paaukoti tam?“. Praėjus daugeliui metų, pasikeitus visuomenei, pasikeitė ir savanorio samprata - anksčiau tai būdavo labiau susiję su tėvynės gynyba, armija ar kitokiais dalykais.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (891 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mokinys
  • Savanorystė. Ką manote apie savanorystę, ypač vartojiškos kultūros atžvilgiu?
    10 - 1 balsai (-ų)
Savanorystė. Ką manote apie savanorystę, ypač vartojiškos kultūros atžvilgiu?. (2012 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/savanoryste-ka-manote-apie-savanoryste-ypac-vartojiskos-kulturos-atzvilgiu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:21
×