Savanorystė


Savanoryste rasinys. Rasinys apie savanoryste. Rasinys savanoryste. Savanoriavimas rasinys. Savanoriavimas referatas. Referatas apie savanoryste. Savanoryste referatas. Savanoriavimas rasinys anglu. Laiskas apie savanoryste. Dovanojimo kultura savanorysteje.

Kas yra savanorystė ir savanoriškas darbas? Ką jūs manote apie savanorius – apie besiplečiančią dovanojimo kultūrą, ypač vartojimo kultūros kontekste?

Kas yra savanorystė ir savanoriškas darbas? Tai savo noru pasirinkta veikla už kurią negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga kitiems žmonėms ar bendruomenei. Savanorystės pagrindinis tikslas yra naudojantis savo įgūdžiais, patirtimi, materialiniais dalykais padėti kitiems. Šio darbo motyvai gali būti įvairūs: gyvenimo kokybė, religiniai įsitikinimai, socializacija. Savanoriu gali tapti bet kas: jauni ir seni, vyrai ir moterys. Vyresnio amžiaus žmonės dažniausiai savanoriauja skatinami pareigos jausmo, tradicinių moralinių vertybių. Jaunimas dažniausiai savanoriauja trokšdami iššūkių, išbandymų, patirties įgijimo.

Šiuo metu pasaulyje yra daug veikiančių savanoriškų organizacijų. Kai kurios yra vietinės, būdingos tik tam tikrai valstybei, kitos yra tarptautinės, skirtos padėti kitoms šalims. Viena iš didžiausių tarptautinių organizacijų yra „caritas“. Jos tikslas yra teikti humanitarinę pagalba žmonėms nepriklausomai nuo jų lyties, rasės ar religijos, remiantis katalikų bažnyčios mokymu. Šios organizacijos štabas yra ir lietuvoje. Taip pat lietuvoje yra daug kitų organizacijų, tokių kaip „maltos ordinas“ „raudonojo kryžiaus draugija“ „kasp“. Visos šios organizacijos siekia suteikti maisto alkstančioms šalims ar kaimynams iš gretimo namo, sušelpti drabužių ir reikalingiausių daiktų, išmokyti rašyti, skaityti, skaičiuoti, bei padėti medicininiu atžvilgiu.

  • Lietuvių kalba Esė
  • Microsoft Word 5 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (476 žodžiai)
  • Milda
  • Savanorystė
    10 - 1 balsai (-ų)
Savanorystė. (2012 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/savanoryste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:22
×