Savarankiška pedagoginė praktika psichologijos užduotis


Ekonomikos ir verslo pagrindų ištęstinių studijų programa v kursas savarankiškos pedgoginės praktikos atliktos psichologijos katedros užduotys. Įvadas. susipažinimas su mokykla. Ekonomikos pamokos mokykloje. Prie biudžeto deficito veda. Psichologinės problemos atpažinimas ir pasirinkimas. Psichologinė problema mokinio hiperaktyvumas ir motyvacijos mokytis nebūvimas. Psichologinės problemos analizė. Moksleivio psichologinės problemos – motyvacijos stokos – sprendimo projektas 1etapas. Psichologinės problemos sprendimas. Savo , kaip mokytojo , savijautos vertinimo lapas.


Valstybė – tai visi jos piliečiai, tik dėl piliečių noro būti tos šalies piliečiu, vykdyti piliečio pareigas, turėti piliečio teises ir egzistuoja valstybė. Vertingiausi valstybei piliečiai - motyvuoti, išsilavinę ir pilietiški... Nemotyvuoti, nenorintys mokytis asmenys nekelia šalies BVP. Atsiradęs nemotyvuotumas vaikystėje, paauglystėje dažnai sukelia tokius nepageidaujamus reiškinius kaip: išsilavinimo stoka, negalėjimas susirasti darbo ir t.t. Na, kaip žinia, neišsilavinimas, bedarbystė veda prie to, kad valstybė turi skirti papildomas lėšas, kurti gyvenimo įgūdžių mokymo, įdarbinimo, užimtumo, socialinės paramos ir kt. programas tokiems asmenims. Nemotyvuota tauta nesukurs didelės pridėtinės vertės, nepapildys biudžeto, nesumokės mokesčių. Nemotyvuoti piliečiai dirba nelegaliai, didindami šešėlinės darbo rinkos mąstus, to pasekoje valstybė negauna mokesčių, kuriuos galėtų gauti per atskaitymus iš asmens gaunamų pajamų ar veiklos. Nemotyvuoti asmenys perka kontrabandines prekes, tokiu būdu valstybė neatgauna akcizo, PVM ir kt. mokesčių į biudžetą. Prie mokesčių vengimo dar prisideda ir žema gyventojų mokesčių moralė, tolerancija neoficialiam darbo užmokesčiui ir gana menkos baudos. Deficitinis biudžetas neleidžia didinti atlyginimų valstybės sektoriuje dirbantiems asmenims: mokytojams, gydytojams; nesuteikia galimybių gerinti suteikiamų paslaugų kokybės, infrastruktūros – dėl to ir tie patys nemotyvuoti piliečiai skundžiasi, kodėl mokyklos neremontuojamos, vietų darželiuose trūksta ir t.t. ,,Mokesčių vengimas bene geriausiai atspindi visuomenės vertybines orientacijas, žmogaus santykį su savo valstybe ir rodo šiandieninės Lietuvos visuomenės teisinės sąmonės būklę. Šis reiškinys ne tik pakerta valstybės finansines galias efektyviai rūpintis savo piliečių gerove, bet kartu tai yra ryškaus teisinio nihilizmo apraiška, menkinanti įstatymo autoritetą“...

motyvacijos trūkumu ar asmeninės naudos gavimo siekimu paremtas biudžeto paskirstymas

Motyvacija šiuolaikiniame gyenime labai svarbus komponentas žmogaus asmenybėje. Būtent motyvacija skatina puikiai mokytis, išmokti naujus dalykus, profesionaliai dirbti ir t.t. Dažnai motyvacijos trūkumas pastebimas ir mokyklose, ir valstybinėse įstaigose. Motyvacijos trūkumas pastebimas ir kai kurių šalies gyvenimui svarbių sprendimų priėmime. Taigi, kadangi motyvacijos problema yra susieta su mano baigiamojo darbo tema, todėl pasirinksiu analizuoti Širvintų rajono Gelvonų gimnazijos 9 klasės moksleivio motyvacijos problemą.

Vistik mokykloje sutikau daug psichologinių problemų: tai ir įvairios konfliktinės situacijos, ir hiperaktyvumas, ir demotyvacija... Remiantis mokinių stebėjimu pamokose, taip pat pasitarus dėl psichologijos katedros pateiktos užduoties su mokytojais, klasės auklėtoja, gimnazijos direktorės pavaduotoja švietimui, socialine darbuotoja ir paklausiusi jų patarimo pasirinkau mokinį (dėl konfidencialumo mokinio vardo ir pavardės neminėsiu), nenorintį ar negebantį mokytis ir turintį žemiausius įvertinimus iš mokamų dalykų. Pasirinkau devintos klasės moksleivį, nes būtent su devintokais teko daugiausiai bendrauti praktikos metu ir tiesiog stebimosiose ir įskaitinėse pamokose vieno devintoko nemotyvuotumas buvo ypač pastebimas.Tad prieš savarankiškai vedamas pamokas nutariau parengti problemos sprendimo planą ir juo naudojantis problemą išspręsti.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2701 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liuse
  • Savarankiška pedagoginė praktika psichologijos užduotis
    10 - 1 balsai (-ų)
Savarankiška pedagoginė praktika psichologijos užduotis. (2017 m. Liepos 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/savarankiska-pedagogine-praktika-psichologijos-uzduotis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:15
×