Savarankiško darbo struktūra ir įforminimo reikalavimai skaidrės


Savarankiško darbo struktūra ir įforminimo reikalavimai. Savarankiškų darbų rūšys ir formos. Savarankiško darbo rengimas. Antraštinio lapas. Įvadas. Pagrindinio teksto rašymas. Išvados ir siūlymai. Citatos ir naudoti informacijos šaltiniai. Priedai. Savarankiško darbo įforminimo reikalavimai. Pagrindinės spausdinimo taisyklės. Santrumpų naudojimas tekste. Dvižodžiai ar keliažodžiai terminai. Nevartotinos santraupos. Iliustracijos tekste. Lentelių sudarymas. Išvados. Literatūra.

Priklausomai nuo studentų skaičiaus savarankišką darbą galima suskirstyti taip: frontalus darbas; grupinis darbas; porinis darbas; individualus darbas.

Priklausomai nuo atlikimo vietos – į: auditorinį; neauditorinį. Priklausomai nuo veiklos pavidalo – į: mokomąjį darbą; mokslinį darbą; socialinį darbą.

Norint sustiprinti ir susisteminti paskaitų žinias, taikomos šios savarankiško darbo formos: darbas su paskaitų konspektais plano ir atsakymų tezių sudarymas pranešimų seminarams ir konferencijoms rengimas grafinis tekstų vaizdavimas (pvz, struktūriškai – loginė paskaitos schema).

Praktinių gebėjimų formavimui siūlomos šios savarankiško darbo formos: problemų sprendimas atvejų analizė tyrimai pasiruošimas verslo žaidimams, studentų konferencijoms verslo problemų situacijų analizė.

Antraštinis lapas yra pirmasis savarankiško darbo lapas, tačiau jis nenumeruojamas. Jame visi užrašai išdėstomi paisant centro simetrijos. Antraštiniame lape turėtų būti: kolegijos emblema kolegijos, fakulteto ir katedros pavadinimai skyrius, kursas, grupė, studento vardas ir pavardė darbo (temos) pavadinimas darbo rūšis (referatas, projektas ir kt.) vadovas, vadovo laipsnis, vadovo pareigos, pavyzdžiui, lektorius – lekt. įvertinimas rašymo vieta ir metai.

Rašant savarankišką darbą derėtų nepamiršti trijų reikalavimų: problemos įvardijimas problemos kilimo priežasčių ieškojimas problemos sprendimo būdų numatymas Šie trys reikalavimai darbui suteikia analizės formą, o ne elementaraus rašinio ar pasakojimo. Kad savarankiškas darbas būtų panašesnis į analizę, o ne elementarų pasakojimą, rekomenduojama tokius sakinius kaip ,, Aš savo darbe remiuosi...“ keisti į ,,Remiantis anketų duomenimis, ištirta...“.

  • MS PowerPoint 196 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (1140 žodžiai)
  • Mokykla
  • Silvija
  • Savarankiško darbo struktūra ir įforminimo reikalavimai skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Savarankiško darbo struktūra ir įforminimo reikalavimai skaidrės. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/savarankisko-darbo-struktura-ir-iforminimo-reikalavimai-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 24 d. 05:55
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!