Sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymas skaidrės


Įvadas. Darbo problema – filtrato ir biodujų išsiskyrimas ir poveikis aplinkai. Jurgeliškių sąvartyno veikla. Sąvartyne susidarantis filtratas ir jo tvarkymas. Filtrato keliamos problemos. Filtrato prevencijos priemonės. Filtrato skaičiavimai. Filtrato valymas atvirkštinio osmoso būdu. Biodujų susidarymas ir jų tvakymas. Biodujų susidarymo procesas. Biodujų gavyba ir naudojimas. Biodujų skaičiavimai. Modelis „LandGEM“. Išvados.

Utenos kolegijosverslo ir technologijų fakultetoaplinkos apsaugos katedrosaplinkos apsaugos inžinerijos studijų programa   šiaulių ratc priklausančio jurgeliškių regioninio sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymasatliekų tvarkymo ir dirvožemio apsaugos modulio projektinis darbas     darbo autoriai aai – 12 gr. stud.   2014-09-05   darbo vadovė doc. dr. ingrida pliopaitė bataitienė 2015-01-13   utena 2015.

Atliekose yra daugybė įvairių cheminių medžiagų, kurios išmestos gali tapti pavojingos gamtai ir žmonėms. Šiame darbe bus pristatomas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui priklausantis Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartynas dar kitaip vadinamas Jurgeliškių sąvartynu. Sąvartyną sudėtinga apsaugoti nuo kritulių, todėl viena aktualiausių eksploatuojamo sąvartyno problemų yra filtrato susidarymas. Tačiau filtratas ne vienintelė problema sąvartynuose, neigiamą įtaką sukelia ir sąvartynų dujos, kurių sudėtyje yra apie 50% metano, didina šiltnamio efektą, gali būti gaisrų ir sprogimų priežastimi, kelia pavojų įmonių sveikatai, kenkia augalams.

Darbo problema – filtrato ir biodujų išsiskyrimas ir poveikis aplinkai.Darbo objektas – sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymas.Darbo tikslas – išanalizuoti Jurgeliškių sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymą ir parinkti reikiamas priemones. Darbo uždaviniai: 1. Išanalizuoti Šiaulių regioninio sąvartyno veiklą.2. Išnagrinėti, kaip sąvartyne susidaro filtratas ir kaip jis yra tvarkomas.3. Išnagrinėti, kaip susidaro biodujos ir kaip jos yra tvarkomos. .

Lietuvoje esančiame žvyre didelis kalcio karbonato kiekis. Kritulių vanduo jį išplauna, taip užkemšami filtrato surinkimo sistemos drenažiniai vamzdžiai. Dėl šios priežasties krinta sąvartyno filtrato surinkimo sistemų veikimo efektyvumas.

  • MS PowerPoint 557 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (856 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytautas
  • Sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sąvartyno filtrato ir biodujų tvarkymas skaidrės. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/savartyno-filtrato-ir-bioduju-tvarkymas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:46
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo