Sąvartyno projektavimas


Savartynas kursinis. Tauragės savartyno projektavimas šperos lt. Tauragės savartyno projektavimas. Lietaus surinkimo sistema kelyje. Savartyno diplominis. Savartynu projektavimas. Savartynas referatas. Filtrato surinkimo sistema. Savartynai skaidres. Savartyno dugno konstrukcija.

Tauragės regiono sąvartyno projektavimas. Įvadas. Projektiniai skaičiavimai. Išvados.

Sąvartynas yra pagrindinė vieta, kurioje atliekos yra kaupiamos. Jos gali būti kaupiamos tiek žemės paviršiuje, tiek po žeme. Sąvartynai yra vienas iš lengviausių ir vis dar pagrindinių atliekų utilizavimo problemos sprendimo būdų. Kaip žinome, atliekos yra neatsiejama žmogaus ūkinės veiklos bei buities dalis. Atliekos, pagal jų susidarymo šaltinį skirstomos į 3 grupes: komunalines, gamybos, žemės ūkio. O šios trys grupės dar skirstomos į pavojingas ir nepavojingas.

Seniau sąvartynai būdavo žemėje iškastos duobės, kur šiukšles tiesiog išmesdavo ir palikdavo pūti. Deja, tokiu atveju nepageidaujamos priemaišos (pvz., sunkieji metalai ir toksinai) prasisunkdavo į dirvožemį ir teršdavo požeminius vandenis. Šiandien sąvartynai yra modernūs įrenginiai, turintys apsauginį sluoksnį ir iš yrančių atliekų išskiriamų medžiagų kaupimo ir pašalinimo sistemas. Šiuolaikinis sąvartynas privalo turėti šias pagrindines sudedamąsias dalis, tai dugno konstrukciją, ji skirta apsaugoti gruntinį vandenį nuo atliekų ir filtrato poveikio, sąvartyno viršaus konstrukciją, kuri skirta uždengti/apsaugoti sąvartyną nuo išorinių veiksnių, taip pat senas ir naujas celes, kuriose patalpinamas dienos atliekų kiekis, be to ir lietaus vandens surinkimo sistemą, kuri reikalinga surinkti ant sąvartyno krintantį lietaus vandenį, filtrato surinkimo sistemą, skirtą surinkti vandeniui, kuris susidaro sąvartyno viduje ir yra užterštas įvairiomis teršiančiomis medžiagomis, metano dujų surinkimo sistemą,ji skirta surinkti metano dujoms, kurios susidaro yrant atliekoms ir gruntinio vandens monitoringo sistemą. Šioje užduotyje turim suprojektuoti sąvartyną Tauragės regionui.

  • Aplinka Namų darbas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (787 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Sąvartyno projektavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sąvartyno projektavimas. (2012 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/savartyno-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:38
×