Savęs, kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje referatas


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Teorijos dėstymas ir individualiai atliktų psichologinių diagnostinių testų ir klausimynų rezultatų analizė. Temperamentas, jo tipai. Charakterio tipas. Savęs vertinimas. Poreikiai. Vertybinės nuostatos. Darbo motyvacija. Vidiniai konfliktai. Asmenybės brandumas. Ego būsenos / pozicijos bendravimo situacijose. Kolektyvinės pasąmonės archeatipai. Laimingo žmogaus samprata. Tarpasmeniniai konfliktai. Komandiniai vaidmenys. Palinkėjimas sau. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šį darbą - savęs, kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje, parengiau gilindamasi į save, pažindama naujas savo savybes, bruožus. Mano nuomone, savo savybių, galimybių, poreikių pažinimas yra labai svarbus profesinėje veikloje. Suvokdami, kokie esame, galime lengviau pasirinkti sau tinkamą kelią, atsirinkti, kas mums gyvenime yra pakeliui, o kas ne. Vienos mūsų savybės darbe bus labai reikšmingos. Jos padės ne tik bendraujant su kitais, bet ir siektiant aukštesnių rezultatų. O kitas savybes ar bruožus bandysime keisti, kad mums nepakenktų.

Pažinimo užduotis nėra lengva, kadangi savęs pažinimo kelias yra sunkus bei reikalauja ryžto, drąsos ir pastangų. Pažindami save galime susidurti tiek su maloniais, tiek su nemaloniais dalykais, nes kiekvienas žmogus turi ir pliusų ir minusų. Kad ir kaip būtų sunku save pažinti, ar priimti tokį koks esi, ši užduotis yra verta įdėto darbo. Gebėjimas suprasti ir priimti save tokį, koks esi, atveria kelią į laisvę būti savimi, realizuoti save ir parodyti kitiems, ko esi vertas.

Kiekvienas iš mūsų turime skirtingų savybių, poreikių, charakterio bruožų, tačiau ne visi į tai įsigiliname ir suprantame šių dalykų esmę ir svarbą gyvenime. Pažinti save galime tirinėdami savo kūną, savo vidinį pasaulį, elgesį įvairioje aplinkoje. Geriau save pažystame, kai pastebime ne tik savo gerąsias puses, bet ir mokame kritiškai save vertinti bei mokame rasti to priežastis ir pasekmes. Svarbu būti atviriems su savimi, nebijoti pripažinti savo klaidų ir mokėti džiaugtis savo teigiamomis savybėmis. Kai žinai kas ir koks esi gyvenime ima sektis daug geriau.

Taigi ir aš šiame darbe analizuosiu save įvairiais kriterijais. Man tai nebus lengva užduotis, nes niekada nemėgau žmonėms pasakoti apie save. Tačiau šį kartą turėsiu save atidžiai išanalizuoti ir apie tai plačiai aprašyti savarankiškame darbe.

4. Reakcijos tempas. Čia turima galvoje psichinių procesų, reakcijų greitį: įsiminimo, suvokimo greitis, kalbos, judesių tempas ir pan.

7. Emocinis jautrumas. Tai savybė, rodanti, kaip greitai kyla emocinės reakcijos į silpnus poveikius (pvz. krepšinio varžybų metu ir pan.).

Remiantis išskirtais asmenybės temperamento tipais sužinojau, jog esu melancholikė. Tad man būdingos gilios emocijos, neryžtingumas, nuotaikų kaita. Man patinka laikytis tvarkos, veikti pagal planą. Aš esu jautri kitų problemoms, todėl dažnai siūlau pagalbą kitiems. Bendraujant su kitais žmonėmis galima manyje įžvelgti pesimistiškumo, aš dažnai varžausi. Mieliau rinkčiausi būti vienui viena. Susidūrus su nesėkmėmis ar kliūtimis aš dažnai nuleidžiu rankas. Man būdingi posakiai : “Kaip Jūs manote?” ,“Kas man geriau tiktų?”.

Atlikti H. Aizenko testo rezultatai parodė, jog mano ekstraversija/intraversija sudaro 13 taškų. Tai reiškia, jog turiu tiek ekstraverto (noras bendrauti su kitais, poreikis veikti), tiek intraverto (polinkis į savianalizę) bruožų, tad skirtingose situacijose galiu elgtis labai įvairiai. Pavyzdžiui, atlikdama darbą grupėje vieną kartą galiu būti labai aktyvi, drąsiai reikšti savo nuomonę ir mintis bei įdėmiai bendrauti su kitais žmonėmis, tačiau kitą kartą atlikdama tokį darbą galiu būti labai uždara, paskendusi savo mintyse ir linkusi individualiai atlikti tam tikras užduotis.

Taip pat testo rezultatai parodė, jog mano nervų sistemos jautrumas atitinka 10 taškų. Taigi tai taip pat pasako, jog skirtingose situacijose moku būti labai įvairi. Pavyzdžiui, gavus blogą pažymį už atliktą darbą vieną kartą galiu reaguoti labai jautriai ir labai save graužti dėl to, o kitą kartą tai mane motyvuoja labiau stengtis, mokytis ir rimčiau žvelgti į darbo svarbą.

Ir galiausiai melo skalė parode, jog testą atlikau patikimai ir sąžiningai.

Man pačaiai apie savo charakterį labai sunku spręsti. Aš kaip ir kiekvienas žmogus turiu tiek gerų, tiek blogų charakterio savybių. Tik norėčiau išsiugdyti daugiau pasitikėjimo savimi. Mano charakterio bruožai, išreiškiantys žmogaus santykį su kitais, būtų draugiškumas ir atvirumas. Su daiktais – atsakingumas. Dirbdama esu punktuali, atsakinga bei kūrybiška. Pati su savimi visada esu savikritiška, kukli, uždara, nepasitikiu savimi.

Pagal CCQ klausimyno rezultatus sudariau lentelę, kuri labai aiškiai parodo mano charakterį pagal penkių didžiųjų dimensijų modelį.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (5691 žodžiai)
  • Kornelija
  • Savęs, kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje referatas
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Savęs, kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje referatas. (2015 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-kaip-asmenybes-analize-verslo-aplinkoje-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 08:19
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo