Savęs kaip asmenybės analizė


Įvadas. Teorijos dėstymas ir individualiai atliktų psichologinių diagnostinių testų ir klausimynų rezultatų analizė. Temperamentas, jo tipai. Charakteris. Savęs vertinimas. Poreikiai. Vertybinės nuostatos. Ego būsenos / pozicijos bendravimo situacijose. Kolektyvinės pasąmonės archeatipai. Komandiniai vaidmenys. Tarpasmeniniai konfliktai. Laimingo žmogaus samprata. Išvados. Literatūros sąrašas.


1. Geriau pažinti ir atskleisti save, suvokti savo unikalumą, rasti savo teigiamas ir neigiamas puses.

3. Išanalizuoti įvairių atliktų testų rezultatus, plačiai juos aprašyti.

7. Emocinis jautrumas. Tai savybė, rodanti, kaip greitai kyla emocinės reakcijos į silpnus poveikius

”Netempkite gumos, galiu Jums skirti 5 minutes”

Atlikti H. Aizenko testo rezultatai parodė, jog esu ekstravertė. Mėgstu draugiją, pasitikiu savimi. Esu aktyvi, praktiška, greitai pastebima natūra. Jūs greitai apsisprendžiu ir mėgstu rizikuoti.

CCQ klausimyno rezultatai, k parodo mano charakterį pagal penkių didžiųjų dimensijų modelį.

Taigi neurotizmo skalė rodo, jog mano polinkis į baimę, pyktį, liūdesį ir kaltę yra mažas.

Ekstraversijos įvertis rodo, makausiu iš savo ir kitų klaidų, megztu analizuoti gyvenima

Sutarimas su kitais – sako, kad vidutiniškai atjaučiu kitus, esu linkusi padėti kitiems bei tikiuosi ir iš kitų sulaukti pagalbos.

Atvirumo įvertis – noriu būti atvira bet bijau būti iskausdinta

Aš manau man reikia daugiau pasitikėjimo savimis. Tai priduos man jėgų, ir naujų pojučių.

Aš vertinu save. Man viskas patinka savyje. Aišku yra tokia bruožai kuriuos aš kartais negaliu kontroliuoti, ir kuriuos man nepatinka. Bet daugiausia dalis man patinka, kiek išvaizdos ties charakterio.

Yra trys išskirti kriterijai „aš vaizdas“ :

Parodomąją situaciją atspindi tigras. Manau šiam gyvūnui priskiriamos šios savybės: stiprus, valdingas ir atkaklus. Tiesa sakant aš nežinau kaip iš tikrųjų atrodau aplinkiniams žmonėms. Bet manau šie apibūdinimai tinka man, nes gali būti, kad žmonėms atrodau labai stipri, nes nemėgstu rodyti savo jausmų ir dalytis savo bėdomis. Manęs niekada nepamatys žmonės liūdnos ar piktos, kad ir kaip man būtų blogai, visada viską išgyvenu savyje. O aplinkiniams nemanau, kad atrodau valdinga ir atkakli, nes manau, kad tokiomis savybėmis nepasižymiu.

Realiąją situaciją atspindi – katė. Šis gyvūnas mano nuomone yra švelnus, meilus ir gražus. Ir manau tikrai tai atspindi mane pačia. Visada būnu švelni, niekada nesielgiu grubiai ir nemėgstu, kad su manim grubiai elgtųsi. Kaip ir katei man patinka meilus elgesys. O dėl grožio neatitinka, nes esu labai savikritiška ir nemanau, kad esu graži.

Esamasis „aš“- ieškau savo kelį. Jeigu jaučiu, kad tai ką darau yra taisyklingai einu toliau. Jei ne, iškart ieškau kitą.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2262 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zina
  • Savęs kaip asmenybės analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Savęs kaip asmenybės analizė. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-kaip-asmenybes-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:50
×