Savęs pažinimas ir vertinimas skaidrės


Savęs pažinimas ir vertinimas. Savęs pažinimas apima ne tik savo charakteringų bruožų bei ypatybių žinojimą. Savęs pažinimas ir vertinimas yra procesas. Aš-vaizdas – tai vaizdinių ir sprendimų apie save sistema. Aš-vaizdas – tai asmenybė – tokia, kokią ji save pačią mato. Aš vaizdo įsisąmoninimo lygiai Aiškiai įsisąmoninta dalis Neaiškiai suvokiama dalis (tai. Aš- vaizdą sudaro žinios apie save ir savosios vertės jausmas (savęs įvertinimas). Savęs vertinimas – tai savęs paties, savo galimybių, savybių ir vietos tarp kitų žmonių vertinimas. Savosios vertės lygis reguliuoja mūsų elgesį įvairiose gyvenimo srityse - stipriai veikia tarpasmeninius santykius. Savosios vertės jausmą galima išskaidyti į dvi dalis Savigarba Simpatija sau. Savigarba – tai vertinamasis požiūrio į save aspektas (esu gabus. Simpatiją sau išreiškia emocijos ir jausmai savo paties atžvilgiu. Nuo ko priklauso savosios vertės lygis? Atitikimas tarp aspiracijų. Aspiracijų (siekimų) lygis – tai keliami sau didžiausi tikslai. Mūsų siekius apsprendžia savo galimybių įsivaizdavimas. Realus aspiracijų lygis. Nerealus siekimų lygis gali būti dvejopas Per aukštas (patyręs nesėkmę. Savigarba = SĖKMĖ (pasiekimai arba realios galimybės) ASPIRACIJOS (tai, ko siekiame). Kuo labiau mūsų realūs laimėjimai viršija tai. Savęs vertinimo lygiai Padidinta savivertė Tikroviška (adekvati) savivertė Sumažinta savivertė. Pirmas žingsnis sėkmingoje veikoje – objektyvus savęs vertinimas. Objektyvus savęs vertinimas – tai gebėjimas realiai vertinti savo stipriąsias bei silpnąsias savybes. Tyrimais patvirtinta. Vadovas, susidaręs realų ir adekvatų savojo “Aš” vaizdą. Naivusis realizmas – tai tendencija manyti. Jei aš manau, kad mano poelgis yra geras. “Aš suvokiu tave esant gerą” “Tu esi geras”. Brandžios asmenybės elgesio ypatybės(pagal Allportą). Gilus savo Aš jutimas Sugebėjimas užmegzti nuoširdų kontaktą su kiekvienu žmogumi. Sugebėjimas adekvačiai suvokti tikrovę ir atitinkamai veikti.


Savęs pažinimas ir vertinimas yra procesas. Šio proceso rezultatas yra vadinamas Aš-vaizdu arba Aš-koncepcija, arba Aš-sistema.

Aš-vaizdas – tai vaizdinių ir sprendimų apie save sistema. “apie save” = apie savo: bruožus, sugebėjimus išgyvenimus motyvus ir vertybes vietą tarp žmonių ir t.t.

Aš vaizdo įsisąmoninimo lygiai: Aiškiai įsisąmoninta dalis Neaiškiai suvokiama dalis (tai, ką jauti ęsant, bet negali išsakyti žodžiais, paaiškinti, kodėl taip yra) Visiškai neįsisąmoninta dalis.

Aš- vaizdą sudaro žinios apie save ir savosios vertės jausmas (savęs įvertinimas).

Atitikimas tarp aspiracijų ir realių laimėjimų Aplinkinių žmonių vertinimas Savęs lyginimas su kitais (remiantis kokiu nors palyginimo standartu) Mūsų auklėjimas vaikystėje.

Vadovas, susidaręs realų ir adekvatų savojo “Aš” vaizdą, siekia partneriško ir konstruktyvaus bendravimo.

Naivusis realizmas – tai tendencija manyti, kad asmenybės/ mano/ objekto ar įvykio suvokimas yra tikslus objekto savybių atspindys, o ne subjektyvus jo interpretavimas.

Jei aš manau, kad mano poelgis yra geras, tai ir visi kiti turi jį manyti esant gerą, nes tai “objektyvu” Jei aš neigiamai save vertinu, tai ir jis mane vertina neigiamai.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 9 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (514 žodžiai)
  • Eimantė
  • Savęs pažinimas ir vertinimas skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Savęs pažinimas ir vertinimas skaidrės. (2016 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-pazinimas-ir-vertinimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:34
×