Savęs pažinimo ir apsisprendimo kelias lietuvių literatūroje


Savęs pažinimo ir apsisprendimo kelias lietuvių literatūroje. Mykolaitis- Putinas ir kt. Literatūra.


Pažinti save – tai suprasti savo silpnybes ir stiprybes, aistras ir baimes, norus ir svajones, tai, kas patinka, ir tai, kas nepatinka, toleranciją ir ribas. Tai asmeninio tobulėjimo praktika, kuri padeda suprasti savo asmenybės išskirtinumą ir sužinoti savo gyvenimo tikslą. Žmonės negimsta pažindami save, ir savaime nepradeda geriau savęs pažinti bėgant laikui. Savęs pažinimas – tai sąmoningos pastangos, turint konkretų tikslą. Apie tai rašė lietuvių rašytojai, kaip V. Mykolaitis-Putinas savo kūrinyje ,,Altorių šešėly’’, V. Mačernis eilėraščių rinkinyje ,,Metų sonetai’’ir V. Kudirka eilėraščiuose.

Savęs pažinimas – tai svarbiausia užduotis žmogaus gyvenime: save labiau pažindami mes galime lengviau apsispręsti. Tada mes nesiblaškysim, žinosim, ko iš tikrųjų norime, būsime labiau apsisprendę, nuoširdesni sau ir kitiems. Kiti žmonės nedarys įtakos, nes žinosime, kas mums yra geriau, mažiau bijosime, o daugiau turėsime drąsos ir savivertės. Žinodami ir darydami tai, kas mums teikia džiaugsmo ir laimės, pajusime pilnatvę ir jausimės, kad gyvename ne be reikalo. XIX a. antrosios pusės lietuvių poetui, Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai savęs pažinimas padėjo lengviau apsispręsti gyvenime.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolis
  • Savęs pažinimo ir apsisprendimo kelias lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Savęs pažinimo ir apsisprendimo kelias lietuvių literatūroje. (2020 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-pazinimo-ir-apsisprendimo-kelias-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 02:19
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo