Savęs vertinimas ir tapatumas


Savęs vertinimas ir tapatumas. Asmenybės tapatumas. Asmenybės tapatumą lemiantys veiksniai. Asmenybės savęs įvertinimas. Įsisąmoninti – neįsisąmoninti aspektai. Kognityviniai – afektyvūs aspektai. Bendri – konkretūs aspektai. Realieji – parodomieji aspektai. Neadekvatus savęs vertinimas. Aukštas savęs vertinimas. Per aukštas savęs vertinimas. Per žemas savęs vertinimas. Sėkmių ir nesėkmių vertinimas. Neadekvataus savęs vertinimo priežastys. Kitų žmonių vertinimas. Pasekmės. Standartai ir vertybės. Patiriamos sėkmės ir nesėkmės. Per žemas savęs vertinimas. Asocialus elgesys. Per aukštas savęs vertinimas. Sociometrinė teorija (M. Leary). Per aukštas savęs vertinimas. Aš efektyvumas arba asmeninis potencialas. Aš efektyvumas. Kolektyvinis efektyvumas. Šaltiniai, pagal kuriuos sprendžiama apie Aš efektyvumą. Būdai padidinti Aš efektyvumą. Literatūros sąrašas. Paveikslėliai.


Asmens tapatumo ir savęs vertinimo sampratos; Tapatumo formavimąsi lemiantys veiksniai; Savęs vertinimo kategorijos; Neadekvatus savęs vertinimas; Asmeninis potencialas.

“Kas aš esu?” Asmenybės priimti socialiniai vaidmenys. Mūsų elgesys sutampa su mūsų savastimi. Gali būti biologiškai determinuotas arba kaip pasirinkimo rezultatas. Aš vienybė. Tapatumas yra pastovus.

Žmogaus savęs supratimas laike ir erdvėje. Staigus vaidmens pasikeitimas sukelia identiškumo krizę. Kultūriniai skirtumai. Žmogaus lytis. Žmogaus asmeninės savybės ar prigimtis: ar tapatumas priklauso nuo žmogaus?

Susiformuoja per sėkmių ir nesėkmių patirtį. Tai savęs ir savo veiklos rezultatų vertinimas. Atlieka mūsų elgesio ir veiklos vidinio reguliatoriaus funkcijas. Susideda iš: savęs vertinimo (self-esteem), kontrolės lokuso, emocinio stabilumo, Aš efektyvumo (self-efficacy). Savo savybės arba poelgio palyginimas su perimtais vertinimo standartais.

Žmogus, pastebėjęs neatitikimą tarp savo elgesio ir vidinių standartų išgyvena diskomfortą. Žmonės gali išsiugdyti aukštą arba žemą savivertę. Tai vienas iš svarbiausių žmogaus poreikių, nes geras savęs vertinimas mažina nerimą. Yra keturi pagrindiniai savęs įvertinimo aspektai.

Kognityviniai savęs vertinimo aspektai – žinios apie savo sugebėjimus, fizines arba moralines savybes, siektinus tikslus ir pan. Aš schema – kognityviniai apibendrinimai apie save. Lemia veiksmų kryptingumą, informacijos tvarkymą ir santykius su aplinka. Aš schemos atlieka svarbias motyvacines funkcijas. Galimi Aš - tai mūsų aspiracijos, lūkesčiai ir baimės.

  • MS PowerPoint 1870 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (1423 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Savęs vertinimas ir tapatumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Savęs vertinimas ir tapatumas. (2017 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-vertinimas-ir-tapatumas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 15:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo