Savęs vertinimas namų darbas


Savęs vertinimo lygiai. Veiksniai , nuo kurių priklauso savęs vertinimas. Tinkamos vaiko savivertės ugdymas. Būdai išsiugdyti savo vertės jausmą.


Savivertė – tai kiekvieno iš mūsų savęs vertinimas ir mūsų pasitikėjimas savimi, kuris labai svarbus kiekvienam žmogui. Savęs vertinimo lygis reguliuoja mūsų elgesį įvairiausiose situacijose, turi įtakos mūsų santykiuose su kitais žmonėmis, įvairių sprendimų priėmime, veiklos pasirinkime ir tos veiklos rezultate bei kituose apsisprendimuose.

Savivertę galima išskaidyti į savigarbą ir simpatiją jau. Asmenybės savigarba – tai vertinamasis požiūrio į save aspektas. Jis parodo ką mes apie save manome, t.y. kiek gabiais, patikimais, gerbiamais, valingais, lydimais sėkmės ir sugebančiais kontroliuoti savo gyvenimą save laikome. Kitą savivertės dalį simpatiją sau galima apibūdinti kaip jausmus ir emocijas savo paties atžvilgiu. Tai tokio koks esi savęs priėmimas dar kitaip vadinamas – meile sau. Žmogus, gebantis mylėti save, domisi savuoju Aš, priima save su visais savo trūkumais ir privalomais, geba susitarti su pačiu savimi. Ši meilė sau nepagrįsta egoizmu, kadangi žmogus, kuris gali mylėti pats save puikiai gera mylėti ir kitus.

Apie žmogaus savęs vertinimo teisingumą parodo atitikimas tarp siekių ir realių pasiekimų bei mūsų požiūrio į save ir kitų žmonių požiūrio į mus sutapimas. Realus savo vertės suvokimas su amžiumi didėja, t.y. suaugusio žmogaus savęs vertinimas yra realesnis negu jaunuolio ir pan.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1115 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Savęs vertinimas namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Savęs vertinimas namų darbas. (2017 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/saves-vertinimas-namu-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 17:26
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo