Savianalizė: iš kur aš, koks aš esu, ko aš siekiu?


Savianalizė iš kur aš, koks aš esu, ko aš siekiu? Asmenybės samprata. Mano poreikiai , motyvai , emocijos. Aš ir kiti. Ką aš norėčiau pakeisti? Pasiekimai, gebėjimai.


Iš kur aš? Mano, kaip ir daugelio kitų, asmenybės formavimasis prasidėjo tradicinėje trijų asmenų šeimoje, kurią sudarė aš, mama ir tėtis. Mano tėvai buvo iš tų žmonių, kurių didžiausia gyvenimo vertybė - šeima. Jų pagrindiniai siekiai buvo materialinės, dvasinės ir emocinės gerovės užtikrinimas šeimoje. Pilnavertiškos materialinės padėties užtikrinimo priemonės – mamos buhalterės ir tėčio vairuotojo darbų pareigos. Dvasinė ir emocinė gerovė mano šeimoje buvo sukuriama leidžiant laisvalaikį kartu, atliekant namų ruošos darbus, teikiant pagalbą vieni kitiems. Iš šių pagrindinių gyvenimo siekių dažniausiai dominuodavo materialinės gerovės užtikrinimas, ne dėl to, kad būčiau jautęs, jog kiti būtų buvę mažiau svarbūs, tiesiog, darbas iš tėvų pareikalaudavo daug laiko.

Galėčiau išskirti šias pagrindines tėvų asmenines savybes, tiek mama, tiek tėtis buvo atsakingi, rūpestingi, nuoširdūs. Tėtis emocionalus, konservatyvių pažiūrų žmogus, mama labiau „lankstesnė“, linkusi priimti naujas idėjas ir tikslingai keisti savo požiūrį į aplinką. Tėvų pomėgiai taip pat atskleidžia jų asmenines savybes. Mama mėgsta keliauti, skaityti knygas, tėčio vienas didžiausių pomėgių – žvejyba.

Niekada nejaučiau, kad religija mūsų šeimoje turėtų ypatingą reikšmę. Mūsų šeima yra priėmusi krikščionybės religija, tačiau kokį santykį išlaikyti su šia religija šeimoje yra mūsų asmeninis reikalas.

Mano šeimoje nebuvo jokio pasiskirstymo vaiko auginime, auklėjime, niekada nejaučiau specifinių vyro/moters vaidmenų pasiskirstymo kalbant apie pinigų uždarbį ar namų darbus. Tėvai abu dėjo maksimalias pastangas, kad vaikui netrūktų dėmesio, namas pinigų, visada jaučiau lygiavertiškumą šeimoje.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (999 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Savianalizė: iš kur aš, koks aš esu, ko aš siekiu?
    10 - 3 balsai (-ų)
Savianalizė: iš kur aš, koks aš esu, ko aš siekiu?. (2017 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/savianalize-is-kur-as-koks-as-esu-ko-as-siekiu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:30
×