Savianalizė kursinis darbas


Įvadas. Savęs analizavimas. Testas ,,Temperamento tipai“. Testas ,,Asmenybės savybės“. Testas ”Savęs vertinimas”. Užduotis ,,Namas“. Užduotis ,,Vertinimai“. Testas ,,Žodinė komunikacija“. Testas ,,Gestų kalba“. Savianalizė. Kas jums patinka ir kas nelabai dirbant įmonėje? Išvados.

Gyvendami socialinėje aplinkoje dažnai pastebime, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas: skirtingai mąsto, elgiasi, rengiasi, veikia. Kartais susimąstome, kodėl kažkas pasielgė būtent taip, o ne kitaip, kokius jausmus žmogus patiria vienoje ar kitoje situacijoje, kaip mes sugebame pažinti kitus žmones. Pirmas įspūdis apie žmogų susidaro pastebint jo išvaizdą, bet kur kas sunkiau yra pažinti žmogaus vidinį pasaulį. Manau, kad kiekvienam žmogui yra labai svarbu pažinti savo, kaip individo psichologiją, sužinoti, kokios sąvybės jam yra būdingos.

Darbo tikslas – apibūdinti ir išanalizuoti save, remiantis atliktų testų, užduočių gautais rezultatais ir parašyti savianalizę, pasirenkant vieną temą.

Dažnai susimąstydavau, kokio temperamento tipo aš iš tiesų esu. Tačiau ,,Temperamento tipų“ testas padėjo man suprasti ir suvokti, koks tipas dominuoja manyje, bei sužinoti kokios būdo savybės dominuoja kiekviename tipe.

Sangvinikas 56% (dominuoja)Cholerikas 24% (tipas silpnai išreikštas) Flegmatikas 17% (tipas silpnai išreikštas) Melancholikas 3% (tipas nesiskaito)

Beveik viskas, kas pasakytą apie šį temperamento tipą, tinka man, tačiau nemanau, jog esu begalo išsiblaškiusi. Atlikdama tam tikrus svarbius darbus susikonsentruoju tik į jį, negalvoju apie pašalinius dalykus. Niekada nepamirštu svarbių datų, kartais net ir kitiems jas primenu. Dažnai atkreipiu dėmesį į smulkmenas. Taip pat nepasakyčiau, kad man reiktų daug komplimentų. Man labiau patinka juos sakyti kitiems. Dažnai komplimentus suprantu ne taip kaip derėtų, ir jie kartais gali būti mano nuotaikos pasikeitimo priežastimi. Kadangi esu ganėtinai savikritiška, ir tikrai turiu kompleksų, kuriuos laikui bėgant baigiu prarasti, tačiau visvien, komplimentai neretai primena apie mano minusus, kurių komplimentų sakytojai gal net nepastebi. O dėl emocijų pritariu, jei supykstu mano veido išraiška pasikeičia kardinaliai ir kartais pati to net nepajaučiu. Tačiau šioje budo savybėje įžvelgiu ir gerų dalyku: greitai supykstu, bet greitai ir atleidžiu. Esu žmogus, kuris nemoka ilgai laikyti pykčio savyje.

Atlikus ,,Asmenybės savybių“ testą ir apskaičiavus rezultatus buvau nustebinta, jog viskas būtent atitinka man. Testo rezultatai buvo skirstomi į penkias grupes. Kiekviena iš jų atskleidžia skirtingas žmogaus savybes.

1. Uždarumo ir polinkio bendrauti patikrinimas. Rezultatai rodo, jog esu linkusi bendrauti bei esu geranoriška ir atvira asmenybė. Su šiuo teiginiu visiškai sutinku, nes labai mėgstu bendrauti su žmonėmis, man įdomi kiekvieno žmogaus nuomonė apie tam tikrus dalykus, diskutuoti. Bendraudama su įvairiais žmonėmis įgaunu ir tam tikros patirties pačiame bendravime. Taip pat esu geranoriška, nemėgstu veltis į ginčus, stengiuosi jų išvengti. Jei turiu žmonėms iš patirties ką nors patarti ar padėti, būtinai tai padarysiu.

2. Praktiškumo ir sąžiningumo patikrinimas. Rezultatai rodo, jog esu praktiška, lengvai paklustu bendroms elgesio normoms bei sąžininga. Šiems rezultatams pritariu, tikrai esu sąžininga, bei stengiuos išvengti bendravimo su nesąžiningais žmonėmis.

  • Microsoft Word 252 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2778 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Savianalizė kursinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Savianalizė kursinis darbas. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/savianalize-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:16
×