Savianalizė savarankiškas darbas


Psichologijos savarankiškas darbas.

Savianalizė įvadas. Temperamento tipas. Kolektyvinės pasąmonės archetipai. Darbo motyvacija. Laimingo žmogaus samprata. Palinkėjimas sau.


Aš esu Edita Bagdonienė gimiau 1989 metais rugpjūčio 29 dieną. Baigiau Širvintų Atžalyno gimnaziją. Dabar esu Vilniaus kolegijos verslo vadybos fakulteto studentė. Studijuoju viešbučių ir restoranų vadybą.

Paskaitų metu man teko atlikti keletą testų ir pačiai įsitikinti, kad kai kurie testai daug pasako apie žmogų. Atliekant Aizenko asmenybės nustatymo testą, aš nenustebau, kad pagal asmenybės tipą (melancholikas, cholerikas, flegmatikas, sangvinikas) nustačiau, kad esu melancholikė. Esu ganėtinai ramus ir santūrus žmogus, nors turiu daug vidinių išgyvenimų, į daug ką reaguoju jautriai, tačiau nesu linkusi to parodyti išoriškai. Gyvenime sunkiai išgyvenu nesėkmes, jaudinuosi dėl jų, mėgstu nuolatos galvoti apie vieną ar kitą įvykį ir galvoti kaip kitaip galėjau pasielgti. Tikrai nesu tas žmogus, kuris visada nori būti dėmesio centre, daug bendrauti susipažinti su naujais žmonėmis. Kaip ir visi melancholikai esu dėmesinga kitų problemoms, stengiuosi visiems padėti, todėl manau, kad esu gera draugė. Tačiau draugų neturiu daug, turiu tik keletą tikrų draugų, ko gero dėl to, kad melancholikai mėgsta tuos pačius, prie kurių pripratę žmones, vengia sueigų, triukšmo, jiems sunkiau užmegzti ryšius, varžosi bendrauti didesnėse žmonių grupėse, todėl neužmezgu naujų pažinčių. Aš žymiai jaukiau jaučiuosi mažoje draugų kompanijoje, jaukioje aplinkoje. Dėl mano ramaus ir uždaro būdo kartais nesutariam su vyru, nes jis yra aktyvus, mėgstanta bendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, mėgsta vakarėlius. Esame ganėtinai skirtingi, todėl tenka prisitaikyti vienam prie kito. Manau, kad labai gerai, kad kartais reikia ‘‘perlipti‘‘ per save, nes melancolikui labai svarbu išsiugdyti aktyvumą, pasitikėjimą savo jėgomis. Beveik visi melancholiko bruožai atitinka mane, išskyrus tai, kad aš tikrai nesu pedantiška, šiuo atžvilgiu ,ko gero, esu panašesnė į sangviniką – mano gyvenime daug chaoso, mėgstu pradėti vieną darbą ir imtis kito, pirmojo dar nebaigus. Nors manau, kad galėčiau atrasti panašumų su kiekvienu temperamento tipu.

Darbe esu darbšti ir stropi, tačiau prigaunu save nuolatos nukrypstant nuo darbo ir užsiimant kitais dalykais, nepaisant to visus man pavestus darbus atleiku laiku, nors kartais reikia ir prisiversti, tačiau namuose bei asmeniniame gyvenime darbus nuolatos atidėlioju ir neatlieku jų laiku arba pradedu daryti ir nebaigiu,

Bendraujant su aplinkiniais stengiuosi būti draugiška ir nuoširdi. Aš tokia ir esu, tačiau kartais nenoriu įžeisti kitų žmonių ir tenka užsidėti kaukę. Labai gerbiu vyresnio amžiaus žmones, ypač savo artimuosius. Kartais būnu netgi per daug nuoširdi ir pernelyg pasitikiu žmonėmis dėl to kartais tenka skaudžiai nusivilti. Esu sąžininga ir to paties tikiuosi iš kitų.

Savianalizė savarankiškas darbas. (2016 m. Vasario 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/savianalize-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 03:58