Savirefleksija Albertas Einšteinas


Įvadas. Minties įžvalga ir prasmė. Teorinis pagrindimas. Praktinis pritaikomumas ir pavyzdžių analizė. Išvados ir rekomendacijos.


Albertas Einšteinas (Albert Einstein), gimęs 1879 m. kovo 14 d., miręs 1955 m. balandžio 18 d., buvo vokiečių fizikas, suformulavęs reliatyvumo teoriją, nemažai nuveikęs kvantinės mechanikos, statistinės mechanikos ir kosmologijos srityse, 1921 m. gavęs Nobelio premiją fizikos srityje už fotoelektinio efekto išaiškinimą. Yra vadinamas genijumi ne tik už tai, bet ir už filosofinių sėkmės dėsnių suformulavimą ir jų išaiškinimą taip suprantamai, kaip ir savo reliatyvumo teoriją.

Žmonės naudingai pritaiko jo auksinius posakius kasdieniniame gyvenime. Šiuo anksčiau pateiktu posakiu norima pasakyti, kad jei gyvensi manydamas, kad viskas šiame pasaulyje yra stebukas, tai galėsi džiaugtis gyvenimu matydamas visur grožį ir gėrį. Arba, pasirinkdamas realybę ne tokią spalvotą, kokią suteikia svajonės.

Remiantis A.Enšteino biografija galima įžvelgti jo esybėje amžiną vaikystę. Anot Gardnerio, Enšteinas lieka “amžinas vaikas”. Būdami vaikais, mes daugiausia matome pasaulį per svajones ir stebuklus, kuriais tikime.

Smagu laukti Kalėdinio laikotarpio tikint jo suteikiamas stebuklais. Gera manyti, kad kiekviena akimirka tavo gyvenime, tai nepakartojamas stebuklas, kuris šildo, leidžia tikėti svajonėmis ir tai skleisti aplinkiniams. Svajonės ir grožio įžvalgos visame sukuria apsauginį luobą nuo visokių gyvenimo negandų. Maži būdami svajojame apie Kalėdų senelio atnešamas mūsų svajotas dovanas, o suaugę norime irgi tikėti stebuklais ir kad mūsų svajonės pildytūsi. Mes būdami suagę ir racionalūs, uždirbantys pinigus kuriame savo materialias svajones.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (900 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Savirefleksija Albertas Einšteinas
    10 - 5 balsai (-ų)
Savirefleksija Albertas Einšteinas. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/savirefleksija-albertas-einsteinas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:20
×