Savitojo tankio nustatymas


Medžiagų mokslo laboratorinis darbas.

Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo eiga ir rezultatai. Labaratorinis darbas. Darbo tikslas ištirti mechanines ir fizikines medžiagų savybes darbo uždaviniai.


Darbo eiga. Paimae kvarcinį smėlį ir jį išsijojame. Išsijotas smėlis pasveriamas. Bandinio masė paimama sausa, tusčia kolba ir matavimo indas. Bandinys supilamas į kolbą. Vėliau I šią kolbą įpilamas distiliuotas vanduo, kurio tūris 30ml. Kolba statoma ant elektroninės plytelės ir pakaitinama iki tol, kol pasišalina burbuliukai. Po pakaitinimo medžiaga su vandeniu atvėsinama iki kambario temperatūros. Pasveriama, masė su smėliu ir vandeniu. Tada įpilama distiliuoto vandens ir pasveriama jo masė.

Darbo eiga. Naudojamos dvi medžiagos: skalda, kvarcinis smėlis. Tyrimas atliekamas dviem etapais. 1 etape medžiagos pripilamos į indą ir su linijuote nubraukiamas virsus , kad smėlio būtų lygiai su indo viršutiniais šonais ir bandiniai pasveriami. 2 etape medžiagos iškarto perpilamos iš vieno indo į kitą, taip pat iki viršaus, kad bandinio kiekis sutaptų su indo viršumi. bandiniai vėl pasveriami.

Darbo eiga.Tiriama medžiaga gipso milteliai. iš pradžių bandinys pasveriamas. Bandiniai įdedami į įkaitintą termostatą. vėliau bandiniai atvėsinami iki kambario temperatūros. atvėsinti bandiniai pasveriami.

Darbo eiga.Paimami trys bandiniai: silikatinė plyta, medis ir plytelė. Bandiniai pasveriami. Tada bandiniai dedami į pilna vonelę vandens. po 30 min iššimami ir minimaliai nusaisinti pasveriami, po to vėl dedami atgal į vonele ir vėl iššimama po 30 min. tai kartojama kol praeina 120minučiu.

Darbo eiga.Pasveriami du bandiniai po 1 kg. Pasvertas bandinys dedamas į krosnelę išdžiūti. išdžiuvęs ir atvėsęs iki kambario temperatūros bandinys dedamas į mirkymo ind ir laikomas 2 valandas. po mirkymo bandinys išimamas, nusausinamas skudurėliu ir pasveriamas.

Savitojo tankio nustatymas. (2016 m. Sausio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/savitojo-tankio-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:12